Web Analytics

iPhone live photos Canlı Fotoğraflar

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Canlı fotoğraflar biraz gif animasyonlarına benziyor aslında. Hareket eden bir nesnenin fotoğrafını çekiyorsunuz ve iPhone sizin için küçük kısa bir film hazırlıyor. Fotoğrafa 3D Touch – 3 boyutlu dokunuş ile tıkladığınızda resimler adeta canlanıyor.

Live Photos, iPhone ile birlikte gelen en güzel özeliklerden birisi. Bu yüzden en az 1 kez bu özelliği denemenizi tavsiye ederim. Daha sonrasında ise Live photos ile neler yapabileceğimize bakabiliriz.

Çektiğiniz nesne hareket etsin, siz değil.​

Live photos ile hareketli nesnelerin resmini çekmek işin püf noktası. Bir kedi, zıplayan bir insan gibi hareketli nesneleri kullanmalısınız.

İşin diğer püf noktası ise, kısa bir film çeker gibi cihazınızı birkaç saniye boyunca hedefte tutmalısınız. Kamera görüntüsünün üst kısmında “Live” yazısı varsa, Live photos modunda olduğunuz anlamına geliyor.

Hareket bitene kadar cihazı odakta tutmaya devam edin. Bu aşamada hareket etmeyin. Nefesinizi tutun. Fotoğraf çekmek için ses kısma düğmesini kullanabilirsiniz.


Canlı fotoğraflarda ses de kaydedileceğinden, eğer ses kaydı istemiyorsanız ses çıkartmamalısınız.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst