Web Analytics

iPhone Metin Değişimi Özelliği Nasıl Kullanılır?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Android ve iOS işletim sistemlerinin arasındaki farkları ortaya çıkaran birçok etken var. Kimi kısımda Android işletim sisteminin öne çıktığını kimi durumlarda ise iOS işletim sistemini öne çıkaran ayrıcalıklar olduğunu biliyoruz. iOS işletim sistemini öne çıkaran özelliklerden birisi de iPhone Metin değişimi özelliği. Aslında Android işletim sisteminde de olan özellik, iOS işletim sisteminde daha da öne çıkıyor. Peki, bir ayrıcalık olarak görebileceğimiz iPhone Metin değişimi özelliği nasıl kullanılır? Bunun için hangi ayarları yapmamız gerekiyor?

iPhone Metin Değişimi Ayarları​

iPhone Metin değişimi özelliğini kullanmak için ilk olarak ayarlar kısmında girmeniz gerekiyor. Yapacağınız işlemlere geçelim.

  • Ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • Buradan Genel ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Alt kısımda “Klavye” seçeneğini göreceksiniz.
  • Bu kısımda klavye sekmesini seçmeni ve ardından da açılan ekran üzerinden “Metin değişimi” bölümü seçmeniz gerekiyor.
  • Seçimi açık konuma getirdiğiniz zaman ekranda bazı seçenekler karşınıza çıkacak. Metin değişimi bölümünün altında yer alan kısa ifadelerin karşılıklarının neler olduğu gösterilecek. İstediğiniz herhangi bir kestirmeyi eklemek için sağ üst kısımda yer alan “+” işaretine basmanız gerekiyor.
  • Bu kısımda bir kestirme ifade oluşturmanız ve karşısına da uzun metin karşılığını yazmanız gerekiyor. Klavyeye bu yeni özellik tanımlanmış oluyor.
Buraya kadar olan kısımda iPhone Metin değişimi özelliğinin nasıl tanımlanacağını ve nasıl kullanılacağını gördük. İsterseniz sonraki aşamada oluşturduğunuz bu ifadeleri silebilirsiniz. Bu kısımda da silmek istediğiniz metnin üzerine gelip ardından “düzenle” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Düzenleme sekmesinden “-“ sekmesine basarak sil seçeneğini kullanıp var olan metni silebilirsiniz. Yapacağınız tüm işlemciler bu kadar ile sınırlı.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst