Web Analytics

iPhone pil sağlığı düşüyor sorunu

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple’ ın son güncellemesinden sonra çıkan bir problem hakkında şikayetler devam ediyor. Özellikle pil tarafında sorunlar yaşanıyor. Pil sağlığı düşüyor ve nedeni iOS 14.2 olarak görülüyor.

Bir çok kullanıcı yeni sürümle erken şarj ve pil ömrünün azaldığı yönünde. Hatta kasıtlı diyenlerde oluyor. Yeni modellere geçiş veya pil değişime yönlendirme gibi bir durum olarak değerlendirebiliyorlar.


Pil sağlığı düşüşü hakkında bizde karşılaştığımız bir durumu paylaşmak istedik. 1-2 Aylık iPhone 11 Pro Max modelinde %100 pil sağlığı şu an %97 olarak görünüyor. Bazı paylaşımlarda buna benzer durumlarla karşılaştığı belirtiliyor.

Yazılımla alakalı problemlerde yeni sürümün beklenmesi ya da iTunes üzerinden bilgisayardan sıfırdan yazılım atılması iş görebilir.

Bir kaç yorumda kullanılan şarjın hızlı bittiği yönünde eleştiriler var. Özellikle az şarj kaldığında hızlıca bittiği yönünde söylemler var.

Resmi olarak doğrulanmayan bir durum hakkında çoğunlukla beklemenizi öneriyoruz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst