Web Analytics

iPhone Portre Aydınlatma Modları

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Öncelikle yeni ışık modlarını tanımamız gerekiyor. Yeni ışık modları anlık olarak portre ışığını değiştirmenize ve hemen her ortamda, en kaliteli çekimi elde etmenize olanak sağlıyor. Başlayalım.


1.) Sahne Işıkları

İlk ışık modumuz sahne ışıkları modu. Bu mod ile fotoğrafın arka planı tamamen koyu, siyaha dönüştürülüyor. Bunun yanı sıra görüntü üzerinde ise parlak ışık ve net bir görüntü elde edilmesi sağlanıyor. Yüksek renk derinliği ve yüksek kontrastlı bir fotoğraf elde edebiliyorsunuz.

2.) Stüdyo Işıkları

İkinci modumuz olan stüdyo ışıkları, arka plan kontrast için bulanık bir hale getiriliyor. Buna karşın fotoğraftaki kişinin yüzü parlak ışık ile daha fazla ayrıntılı olarak gösteriliyor. Yüze odaklanılarak en ayrıntılı çekim elde ediliyor.

3.) Mono Sahne Işıkları

Bu mod sahne ışıkları ile aynı yapıya sahip. Bu mod üzerinde farklı olarak arka planda bulanıklaştırma yapılmıyor. Bunun yerine arka plan uzaklaştırılıyor ve odak nokta parlak bir şekilde aydınlatılıyor. Ayrıca fotoğrafta siyah beyaz, tek renk filtre uygulaması da yapılıyor.

4.) Kontur Işık

Fotoğrafta yer alan kişinin yüzü ve çevresine gölgeler getirilmesini sağlayan yeni mod, ışık düzenlemesini de gölgelere göre oluşturmakta.

5.) Doğal Işık Modu

Temel aydınlatma modu olan doğal ışık modu, yüzleri odağa alan ve arka planı bulanıklaştıran bir mod.

Tüm bu modlar Apple’ın reklamlarında da yer verilen modlar.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst