Web Analytics

iPhone renk körlüğü için Color Binoculars uygulaması

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Renk körlüğü yaygın görülen bir rahatsızlık. Renk körü birisi; kırmızı, yeşil veya mavi renklerden birini veya daha fazlasını göremez. Renk körü olmayan birisine oldukça şaşırtıcı gelebilecek bu durum, renk körleri için de oldukça can sıkıcı olabilmektedir.Diyelim ki renk körüsünüz. Birisine bir adres sordunuz. O da ; Karşıdaki yeşil binadan dön dedi. Yeşil binayı ayırt etmeniz imkansız. Manava gittiniz ve elma, domates gibi bir sebze-meyve almak istiyorsunuz. Hangisinin daha yeşil veya daha kırmızı olduğunu nereden bileceksiniz. Elbise seçmek, trafik ışıklarını ayırt etmek, Örnekleri daha da çoğaltabilirsiniz.

Böyle zamanlarda size yardımcı olabilecek bir uygulama var. Uygulamanın adı; Color Binoculars

Microsoft araştırma ve geliştirme laboratuvarları tarafından geliştirilmiş bu uygulama, günlük yaşamlarında renk körlerinin, renk ayrımı yapabilmelerini kolaylaştıran bir uygulama.

Color Binoculars ile iPhone kamerasından alınan görüntüler, renk düzeltme filtrelerinden geçerek, renk körlerinin tanıyabileceği forma dönüştürülüyor.

Color Binoculars, renk körlüğünün 3 farklı formunda da kullanılabiliyor. Bu uygulama renk körlerinin gündelik yaşamında devrim yaratabilecek bir uygulama.


Eğer siz de renk körüyseniz, bu uygulamayı denemenizi öneririz. Color Binoculars, App Store’dan ücretsiz indirilebiliyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst