Web Analytics

iPhone Şarj Süresini Uzatma

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
1) AirDrop, Bluetooth gibi özellikleri kapalı tutma;

AirDrop ve Bluetooh şarj seviyesini direk olarak etkileyen etmenler arasında yer almaktadır. Bu özellikleri isteğe bağlı olarak yani işiniz olduğunuz zamanlarda açmanız ve işiniz bittikten sonra kapatmanız şart.

2) Konum servislerini ayarlama;

Konum servislerinizi açık tutabilirsiniz ki bu sizin pek çok uygulamayı kullanırken işinizi kolaylaştıracaktır. Ancak kimi gereksiz uygulamalar vardır ki konumunuzla alakası olmadığı halde illa ki konumunuza erişmek ister. Üstelik siz uygulamayı kullanmıyorken bile. Bu sebeple konum servislerinizi uygulamalarınıza göre varsa “kullanırken” yoksa uygulamaya göre “asla” seçeneğini seçerek konum servisleri kullanım ayarlarını güncelleyin.

3) Arka planda boşverin uygulama yenilenmesin

Evet iPhone şarj seviyesini en çok etkileyen bir diğer faktör; uygulamaların arkaplanda yenilenmesi. Bunu şu şekilde düşünün Facebook uygulaması telefonunuzda yüklü. Facebook uygulamasını kullanırken yeni haberler, görseller vb. şeyler görebilir, gelen bildirimlerden anında haberdar olabilirsiniz. Ancak bir de tüm bu olanların uygulamayı kullanmadığınız halde olduğunu düşünsenize? Kimi şartlarda bu iyi bir şey olsa da genel hali ile gereksiz ve şarjı oldukça etkiliyor.

4) Siri’yi kullanmıyor olsanız bile kapalı tutun

Firmaların en büyük işgüzarlığı şüphesiz farklı uygulamalar ile kullanıcı verilerini toplama. Bu konuda Siri’de Apple için bir araç. Konumunuzu vb. bilgilerinizi işi yokmuş gibi kapalı bir şekilde arka planda Apple servislerine gönderiyor. Bu sebeple Siri’yi kapalı tutun.

5) Ekran parlaklığı


Telefonunuzu elinizden düşürmüyor ve iPhone ekran parlaklığının otomatik parlaklık ayarı aktif olmasına güvenerek işlem yapıyorsanız dikkatli olun, şarjınız kısa sürede bitebilir. Hele gün içerisinde ışıklı bir ortamda, telefonunuzun ekranı ne kadar parlak olursa olsun ekranı göremeyeceğiniz durumlarla sık sık karşılaşıyorsanız kasmayın boşu boşuna. Kapatın otomatik parlaklık olayını ve ekranınızın parlaklığını minimize ederek şarj seviyenizi koruyun. Unutmayın ki otomatik parlaklık özellikle ışıklı ortamlarda ekran parlaklığını maksimum seviyeye kadar getirebiliyor.

6) Ve daha istesek bu listeyi uzatabiliriz ama telefonu akıllı kılan ve arayüzün güzel olmasına sebep özelliklerinizi kapatmak istemiyoruz. Mesela telefonunuzda internete sürekli ihtiyacınız yoksa hücresel veriyi kapalı tutabilirsiniz. Ve elbette ki Wi-Fi’da buna dahil.

Sadece bizim belirttiğimiz gereksizlikleri toparlayarak ve gözden geçirerek iPhone’nunuzun şarj süresini fark edilir oranda yükseltebilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst