Web Analytics

iPhone Ses Seviyesini Nasıl Arttırırsınız?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell

iPhone kullanıcısı olarak telefonunuzun ses seviyesi sizi tatmin etmiyorsa bunun için bir çözüm önerimiz var…​

Apple’ın stereo hoparlöre sahip çıkardığı ilk iPhone, iPhone 7 serisiydi ve hoparlörlerin biri ahize diğeri ise telefonun alt bölümünde yer alıyordu. iPhone 6s serisi ile kıyaslandığında iPhone 7 ile birlikte gelen ses sistemi, iki kat daha güçlü ses çıkışı sağladı ve ses mesafesini arttırdı.

Bununla birlikte, iOS işletim sistemi genelde dışarıdan müdahaleye kapalı bir sistem olduğu için diğer telefonlarda yaptığımız değişikliği iPhone‘da yapamayız. Bunun bir örneği de EQ (ekolayzır) ayarıdır. İstenilen şekilde değişik frekanslardaki sesler üzerinde işlem yapamasak ta, iPhone‘un hazır olarak sunduğu EQ seçeneklerini değerlendirebiliriz.

Telefonunuzla müzik dinlerken, video izlerken veya arama yaparken istediğiniz zaman ses seviyesini artırabilirsiniz. Ancak, aşağıda açıkladığımız yöntemi kullanarak telefonunuzun normalden çok daha yüksek sesle çıkış yapmasını sağlayabilirsiniz.

iPhone ses seviyesi nasıl arttırılır​

  1. Ayarlar uygulamasını açın
  2. Müzik uygulamasına tıklayın
  3. “Çalma” bölmesi altında “EQ” seçeneğine tıklayın
  4. Seçeneklerden arasından “Geç Vakit”i seçin
Telefonunuzdaki ses seviyesi değişikliğini test etmek için; müzik çalarken “EQ” seçenekleri içinden “Kapalı” ve “Geç Vakit” arasında geçiş yaparak ne kadar yüksek çıkış sağladığını görebilirsiniz.

Bu yöntemin en güzel tarafı ise; sadece hoparlör veya ahize üzerinde değil, AirPods ve normal kulaklık üzerinde de aynı ses artışını sağlaması.

EQ ayarının asıl amacı; video/film izlerken veya müzik dinlerken istenilen frekanslarda değişiklik yaparak arzu edilen ses biçimini elde etmektir. Bu ayarlar Müzik uygulaması üzerinden çalınan şarkılara olduğu gibi diğer oyunlara, uygulamalara ve aramalara da otomatik uygulanır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki, Spotify gibi bazı uygulamalar sahip oldukları ekolayzır ayarlarıyla sistem ekolayzırını devre dışı bırakmaktadır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Mesajlar

Son Konular

Geri
Üst