Web Analytics

iPhone Spam Aramaları Engelleme

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Sahte aramalar, diğer bir ifadeyle spam aramalar, son yılların en büyük sorunlarından biri. Kullanıcılar kimi zaman reklam şirketleri kimi zaman forex firmaları kimi zaman ise alakasız kişilerden gelen aramalarla karşı karşıya kalabiliyor. Aynı durum iPhone kullanıcıları için de geçerli. iPhone Spam Aramaları konusunda son elde edilen verilere bakacak olursa, kullanıcılar bu tür aramalardan oldukça şikayetçi. Durumun farkında olan Apple ise iPhone Spam Aramaları Engelleme sistemi için çalışmalara başladı.

Aslında iOS 13 işletim sistemiyle beraber bu konuda yeni önlemler alındığını söylemek yanlış olmayacaktır. Yeni işletim sistemi sürümüyle beraber iPhone Spam Aramaları Engelleme ve bu aramaları yönetme mümkün hale getirildi. Hemen yeni özelliğin tam olarak çalıştığına ve sahte aramaların nasıl engellendiğine bakalım.

iPhone Spam Aramaları Engelleme Nasıl Kullanılır?​

Yeni özelliğin kullanımı oldukça basit. iOS 13 ile yenilenen ayar menüsünü kullanmanız yeterli olacak. Öncelikle ayarlar menüsüne giriş yapın ve aşağıdaki işlemleri takip edin.

  • Ayarlar menüsüne girdikten sonra “Telefon” sekmesine giriş gerçekleştirin.
  • Telefon menüsüne yeni eklenen “Bilinmeyen arayanları sessize al” kısmını göreceksiniz. Bu özelliği aktif konuma getirin.
  • Özelliği aktif konuma getirmenizin ardında sahte aramalar, engellenmiş olacak.

Sahte Aramalar Nasıl Engelleniyor?​

iPhone Spam Aramaları Engelleme konusunda yapacağınız ayarlar bu kadar. Dilerseniz iOS 13 sahte aramaları nasıl engelliyor bundan da bahsedelim. Telefon gelen aramayı takip ediyor. Eğer gelen aramada yer alan numara kişilerinizde yoksa diğer hesaplarınız kontrol ediliyor.

Tüm hesaplarınızın kontrolleri yapılıyor ve bu numaraya ait bir kayıt var mı diye kontrol ediliyor. Eğer numara bilinmeyen, yani kayıtlı olmayan bir numara ise bu durumda spam olarak değerlendiriliyor ve arama size ulaşmadan engellenmiş oluyor. Sahte numaradan gelen aramaları engelleme konusunda herhangi bir uygulama kullanımına gerek kalmıyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst