Web Analytics

iPhone Spam Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone spam mesaj konusunda Android akıllı telefonlara göre biraz daha iyi bir engelleme sistemine sahip. iOS işletim sisteminin bu konuda biraz daha iyi bir yapısı var. iOS 13 işletim sistemi sonrasında spam mesajları engellemek biraz daha kolay bir hale geldi. Bu yazımızda da en kolay yöntemlerle iPhone spam mesaj engelleme işleminin nasıl yapılacağından söz edeceğiz.

iPhone Spam Mesaj Engelleme Adımları​

Yapacağımız işlemler için sadece iPhone menülerini kullanmanız yeterli olacak. Yardımcı bir uygulamadan ya da yardımcı bir programdan yararlanmadan bu işlemi nasıl yapacağınızdan söz edeceğiz. Bunu belirttikten sonra işlemlerin nasıl yapılacağına geçelim.

  • Telefonunuzdan “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.
  • Ayarlar menüsünde birçok sekme karşınıza çıkacak. Burada mesaj ayarlarına girmek için “Mesajlar” bölümüne tıklayın.
  • Mesajlar menüsü içerisinde “Bilinmeyenleri Filtrele” gibi bir seçenek karşınıza çıkacak.
  • “Bilinmeyenleri Filtre” seçeneğini açık konuma getirin. Bu seçeneği açık konuma getirmenizin ardından artık kişiler listenizde olmayan kullanıcılar için gelen mesajlar gösterilmeyecek ve bildirimler almayacaksınız.

Bu kısmı yeşile getirdiğini zaman Mesajlar kutusunda da farklı bir görünüm karşınıza gelecek. Mesajlar uygulaması artık tek sekme olarak gösterilmeyecek. Bunun yanında bir sekme daha göreceksiniz. Mesajlar kutusunda gözükecek olan iki sınıf şöyle olacak.


Kişiler ve SMS: Bu kısımda kişi listenizde olan kullanıcılardan gelen mesajları ve görüşmeleri göreceksiniz. Bu kısım bir nevi standart mesaj bölümü olacak.

Bilinmeyen Gönderenler: Bu bölüm ise bilinmeyen gönderiler olarak karşımıza çıkıyor. Filtrelenen ve rehberinizde bulunmayan kişilerden gelen mesajlar ise bu kısımda tutulacak. Bu kısımda yer alan mesajların kontrollerini yapabilirsiniz.

iPhone spam mesaj engelleme işlemi için yapacaklarınız bu kadar ile sınırlı. İsterseniz, bilinmeyen gönderenler kısmında rehberinizde kayıtlı olmayan numaraların size gönderdiği mesajları görebilirsiniz. Bunun dışında spam mesajlar engellendiği için gün boyunca gereksiz yere bildirim almaktan da kurtulmuş oluyorsunuz. Sonrasında bahsettiğimiz mesaj sekmesinden nasıl mesajların geldiği konusunda kontrollerinizi yapmanız da mümkün. İstediğiniz zaman aynı menü üzerinden çubuğu pasif konuma getirmeniz ve bu şekilde de gelen mesajların tamamı için bildirim almanız mümkün.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst