Web Analytics

iPhone Takvim Virüsü Nedir? Nasıl Silinir?

 • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Phone takvim virüsü silme ve bildirimlerden kurtulma mümkün.

iPhone Takvim Virüsü Nedir?​

iPhone takvim virüsü silme işlemine geçmeden önce sizi biraz aydınlatmak istiyorum. Gerçekten bir virüsten mi söz ediyoruz? Aslında değil. Nasıl bir sorunla karşılaşıldığını konuşalım. Böyle bir giriş yapalım.

Bu sorunu yaşayan kullanıcılar, gün içerisinde sürekli olarak takvim uygulamasından bildirim alıyorlar. Günde 1-2 hatta 5-10 sayı değişiyor. Sürekli takvim bölümünden bir bildirim geliyor ve bildirimler genelde mantıksız şeyler oluyor. Kiminde “hediye kazandınız”, işte “virüs taraması yaptırın” gibi bildirimler görülüyor.

Bu tamamen spam bir abonelik servisinden kaynaklanıyor. Clıck subscrıbe isimli bir abonelik servisine, tarayıcınız üzerinden ya da fark etmeden abone oluyorsunuz ve sürekli size spam reklam bildirimleri gösteriliyor.

Bunun için de takvim uygulaması kullanılıyor. Tam olarak bir takvim virüsü olmasa da iPhone takvim spam gösterimlerine neden oluyor.

Sürekli reklamlar görüyorsunuz. Etkinlik olarak reklamların oluşturulmasıyla karşılaşıyorsunuz ve hesaplara baktığınız zaman da “Clıck subscrıbe” isimli bir hesap ile karşılaşıyorsunuz. İnternette dolaşırken reklamlara tıkladığınızda ya da Google abonelikleri üzerinden bu spam servis kullanılabiliyor.


iPhone’daki Spam takvim ve etkinlikler nasıl silinir?​

İOS 14.6 ve üstü versiyonlar kullanıyorsanız;

 • iPhone’unuzdan Takvimler uygulamasını açın.
 • “İstenmeyen Takvim etkinliğine” dokunun.
 • Ekranın altındaki “Bu Takvimden Abonelikten Çık’a” dokunun.
 • Son olarak “Abonelikten Çık’a dokunarak işlemi onaylayın.
Daha eski iOS versiyonları kullanıyorsanız;

 1. Öncelikle iPhone’unuzdan Takvim uygulamasını açın.
 2. Ekranın alt kısmında “Takvimler” sekmesi var. Buna dokunun.
 3. Tanımadığınız takvim etkinliğini bulun. O takvimin yanındaki Daha Fazla Bilgi düğmesine dokunun ve ekranı aşağı kaydırın. Ardında “Takvimi Sil” yazısına dokunun.
Yukarıdaki işlemleri yaptığınız halde sorun devam ediyorsa, Ayarlar’dan takvim aboneliğini silebilirsiniz:

1. iPhone’unuzdan Ayarlar uygulamasını açın.

2. Takvim sekmesine dokunun. Açılan ekranda Hesaplar’a dokunun.

iOS 13 kullanıyorsanız bu işlemleri Parolalar ve Hesaplar menüsünden yapabilirsiniz. Bu menüde Hesaplar’a dokunun. Ardından Abone Olunan Takvimler’e dokunun. Burada tanımaığınız bir takvim göreceksiniz. Ona tıklayın ve ardından Hesabı Sil yazısına dokunun.

iPhone Takvim Virüsü Nasıl Silinir?​

Takvim üzerinde gösterilen reklamları ya da etkinlikleri silmeniz yeterli değil. Bazı kullanıcılar takvim uygulamasından tamamen vazgeçiyor bu da doğru değil. Spam hesabı kaldırmanız sizi bu dertten kurtaracaktır. Endişelenmeyin nasıl yapacağınızı anlatacağız.


 • “Ayarlar’a” giderek işe başlayalım.
 • Ayarlardan “Parolalar ve Hesaplar” yoluna girin.
 • Hesaplar altında “Abone Olunan Takvimler” seçeneği olacak.
 • “Clıck subscrıbe” ifadesini de burada görürsünüz.
 • Dokunun ve bu hesaba girin.
 • Altta “Hesabı Sil” yoluna tıklayın ve onaylayarak hesabı silin.
İşte bu kadar. iPhone takvim virüsü silme adımları tamamlandı. Artık takviminizde anlamsız, saçma bildirimler görmekten kurtulacaksınız. Telefonunuzu falan sıfırlamanıza gerek yok. Sadece bu spam hesabı kaldırmak yeterli oluyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri
Üst