Web Analytics

iPhone Tek El Klavye Modu Açma

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone akıllı telefonlarının genel tasarımları kullanım açısından oldukça başarılı. Kara ve boyut olarak tek düze ekran kullanımı yapan markanın özellikle bu tasarımının tek elle kullanım için oldukça önemli bir ayrıcalık sunduğunu biliyoruz. Genelde mesajlaşma konusunda en çok önem verilen tek elle kullanım imkanı her ne kadar iPhone telefonlarda diğer serilere göre daha rahat olsa da bunun dışında, biraz daha geniş ekranlı modeller olan iPhone Plus modellerinde ise özellikle klavye konusunda sıkıntılar yaşanabiliyor. Daha zor bir kullanım durumu ortaya çıkıyor. İşte Apple bunun önüne iOS yeni sürümleri ile geçiyor.

iOS Tek El Modu​

Yeni işletim sistemiyle beraber özellikle iPhone akıllı telefonlar için muhteşem bir yenilik geldi. Çok fazla öne çıkmayan bir özellik olsa da genel kullanımı düşündüğünüz de aslında en işlevsel yeniliklerden biri olan iOS tek elle kullanım modu çok basit bir şekilde de aktif edilebiliyor. Plus modelleri için hayat kurtarıcı özelliklerden biri olan iOS tek elle kullanım özelliği için yapmanız gereken işlemlere geçelim.

  • Öncelikle klavyelerinizi açık konuma getirmeniz gerekiyor.
  • Klavyeniz ekrandayken bu kez mikrofon tuşunun hemen yanında yer alan “dünya” simgesine tıklıyorsunuz.
  • Şimdi bir ayar menüsü açılacak. Klavye ayarları ve dilin yer aldığı bu menüden alt kısmına inerek buradan sağa veya sola dayalı kullanımdan birini seçmeniz gerekiyor. Sağa dayalı olan kullanımda sağ el kullanan kullanıcılar için, sola yaslı kullanımda da sol el kullanan kullanıcılar için seçim yapmak mümkün.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst