Web Analytics

iPhone Uygulama Gizleme

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone 7, iPhone X veya iPhone 5s’de bazı uygulamaları gizlemek istiyor olabilirsiniz. Son derece kolay bir işlem olan iPhone uygulama gizleme, iOS 10 veya daha üst bir sürüm yüklü olduğu sürece istediğiniz cihazda uygulanabilir.


iPhone’da uygulama gizlemek için Apple tarafından açıklanmış resmi bir yöntem bulunmuyor ancak kullanıcılar uygulama gizlemenin yollarını buldular.

Anımsatıcılar, Hesap Makinesi, iTunes Store gibi Apple uygulamaları rahatça gizlenebiliyor.

iPhone Uygulama Gizleme İşlemi​

Bir klasörde uygulamaları gizlemenin en kolay yolu, uygulama klasörünün ikinci veya üçüncü sayfasına saklamak istediğiniz uygulamayı yerleştirerek yapılıyor. Bunu nasıl yapmanız gerektiğini adım adım anlatalım.

  • İlk adım: İstediğiniz uygulamanın üstüne hafifçe birkaç saniye boyunca dokunun. Uygulamalar titredikten sonra hangi uygulamayı saklamak istiyorsanız tutup, başka bir uygulamanın üzerine getirin. Bunun sonucunda klasör oluşacaktır.
  • İkinci adım: Gizlemek istediğiniz uygulamayı tutup klasörün içerisinde sağa doğru kaydırın. Klasör içerisinde yeni bir sayfa oluşacak ve uygulama göz önünde olacaktır.
  • Üçüncü adım: iOS’ta uygulama klasörünün her sayfasına bir uygulama koymadan 12. uygulama klasörü sayfasına geçemezsiniz. Geçseniz dahi uygulama ikinci sayfaya düşecektir. Bu nedenle iki uygulamanın bulunduğu klasörde maksimum iki sayfa oluşturabilirsiniz.
Uygulamaları gizlemek için kullanılan bu özellik, uygulamaları tam olarak gizlemeyi sağlamasa da göz önünden kaldırmanızı sağlıyor.

Apple Uygulamaları Nasıl Saklanır?​

Apple, iOS 10 ile beraber yerleşik Apple uygulamaları gizleme özelliğini aktif etti. Apple’ın iOS uygulamaları diğer uygulamalar gibi kaldırılıp, tekrar indirilebiliyor. Yerleşik uygulamaları saklamak için istediğinizi silip, daha sonra tekrar indirebilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst