Web Analytics

iPhone Virüs Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell

iPhone Virüs Temizleme Yöntemleri​

1. iPhone’u Yeniden Başlatın​

Bir virüsten kurtulmanın en kolay yollarından biri, cihazınızı yeniden başlatmaktır. ”Kapatmak İçin Kaydırın” düğmesi görünene kadar güç düğmesini basılı tutarak iPhone’u yeniden başlatın. Sonrasında beyaz düğmeye dokunun ve sağa kaydırın. Cihazı tekrar açmak için bir Apple logosu görünene kadar güç düğmesini basılı tutmanız yeterlidir.

2. Tarama Verilerinizi ve Geçmişi Temizleyin​

Şüpheli bir bağlantıyı tıklayarak cihazınıza virüs bulaştırdığınızı düşünüyorsanız, tarayıcı verilerinizi temizlemeyi denemelisiniz. Virüs, telefonunuzda Safari uygulamanızın altında depolanan eski dosyalarda yaşıyor olabilir. Safari geçmişinizi temizlemek için sırasıyla Ayarlar, Safari, Geçmişi ve Web Sitesi Verilerini Temizle seçeneklerine dokunun.

3. Önceki Yedekleme Sürümüne Geri Yükleyin​

iPhone virüs temizleme yöntemleri devam ediyor. Virüsten kurtulmanın yollarından biri de iPhone’u önceki bir yedekten geri yükleme işlemidir. Bilgisayarınızda depolanan bir yedeklemeden veya iCloud’a kaydedilmiş önceki bir sürümden geri yükleme yapabilirsiniz. Yedekleri bilgisayarınıza kaydettiyseniz, telefonunuzu iTunes üzerinden geri yükleyebilirsiniz. iCloud’da yedeklemeyi açmak için Ayarlar’a gidin. Sonrasında iCloud’u seçin. iCloud Yedekleme’nin açık olduğundan emin olun. Bu alan gri renkte ise virüs bulunmayan bir önceki sürümden geri yükleme yapamazsınız.

4. Tüm İçeriği ve Ayarları Sıfırlayın​

iPhone virüs temizleme işlemi sırasında yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa ve hala sorun devam ediyorsa, iPhone’unuzdaki tüm içeriği silmeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar’a gidin. Ardından Genel alanına tıklayın ve Sıfırla butonuna dokunun. Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’i seçin.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst