Web Analytics

iPhone Virüs Temizleme Sonrası iOS’u Güvende Tutun

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler telefonunuza büyük zararlar verebilir. Bu nedenle Apple tamir işlemi gerekebilir. Virüs temizleme işlemi sonrasında, virüslerin cihazınıza serbestçe girmediğinden emin olmak için cihazınızı korumanız gerekir. iPhone’u virüslerden korumak amacıyla şu iki basit yöntemi uygulayabilirsiniz:

  • Yetkisiz uygulamaları indirebilmek için cihazınızı jailbreak yapmaya çalışmayın. Bu işlemi yapmanız, uygulamaların varsayılan güvenlik özelliklerini atlamasına, virüslerin ve kötü amaçlı yazılımların cihazınıza doğrudan erişmesine izin verir.
  • Güncellemeleri, yayınlanır yayınlanmaz indirerek İOS’unuzu güncel tutun. Bunu Ayarlar’a gidip Genel’i ve ardından Yazılım Güncelle’yi seçerek gerçekleştirebilirsiniz.
Önleme, her zaman tedaviden daha iyidir. Ancak cihazınıza bir virüs bulaşmışsa, sisteminize herhangi bir zarar gelmeden önce onu hızlı bir şekilde çıkarmanız gerekir. Apple güvenliği çok ciddiye alıyor. Bu yüzden App Store’daki her uygulama, herhangi bir virüs veya kötü amaçlı yazılım içermemesi için titiz testlerden geçer. İOS’ta bir güvenlik açığı bulunursa, Apple bir güncelleme gönderir. Bu yüzden güncellemeleri en kısa sürede yüklemelisiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst