Web Analytics

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Kurtarma Moduna Nasıl Alınır?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple’ın bu yıl tanıttığı yeni iPhone modelleri olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus her ne kadar iPhone 7 modelinin biraz daha gelişmiş modeli olarak karşımıza çıksalar da iPhone X modeli diğer iPhone modellerinden tamamen ayrılıyordu. Bu sebeple yeni iPhone modeliyle birlikte önemli alışkanlıklar da değişmiş oldu. iPhone X ile birlik kullanıcıların Kurtarma Modu’na geçiş yapmaları için aşağıdaki adımları izlemeleri gerekiyor.

Adım 1. iTunes programının en son sürümünün PC’nizde ya da Mac’iniz de kurulu olduğuna emin oldun.

Adım 2. iPhone’unuzu bilgisayarına ya da Mac’inize orijinal Apple şarj kablosuyla bağlayın ve sonrasında iTunes programını açın.


Adım 3. Kurtarma moduna almak istediğiniz iPhone modelinin kapatma tuşuna başın. Kapatma ekranı gelince iPhone’unuzu kapatmak için hızla kaydırın.

Adım 4. iPhone’unuzu kapandıktan sonra yeniden açmak için açma / kapama tuşuna ek olarak ses kısma tuşuna basmanız gerekmektedir.

Adım 5. Apple logosunu görene kadar Açma / Kapama tuşuna basın. iTunes ekranında kurtarma modu ve iPhone’unuz da ise iTunes logosu çıkacaktır.

Adım 6. iPhone’unuzu kurtarma moduna aldıktan sonra iPhone’unuza almış olduğunuz en son yedeği ya da iOS’in en son sürümü cihazınıza yüklenecektir.

Not: iOS verilerinizin iPhone cihazınıza yüklenmesi 15 dakika kadar sürebilir. Eğer ki kurtarma modunuz bir yerden sonra hata veriyorsa Apple’ın orijinal kablosunu kullanmanız önerilir.

iPhone X’i Kurtarma Moduna Almak

Apple’ın yenilikçi tasarıma sahip olan iPhone modeli iPhone X’i kurtarma moduna almak oldukça basittir. Bunun için öncelikle iPhone X’inizin iTunes bağlantısını yapın ve iPhone X’inizi kapatın. iPhone X’inizi yeniden açın ve açarken iPhone açma / kapama tuşuna ek olarak ses kısma tuşuna basın. iPhone X’inizin ekranında Apple logosu gelene kadar bekleyin ve sonrasında iTunes logosunu göreceksiniz.

iPhone X’inizden kurtarma modundan çıkma için ise yapmanız gereken şey Apple şarj kablonuzun cihazınızla olan bağlantısını kesmek ve sonrasında iPhone X’iniz üzerinden Apple logosunu görene kadar Açma / Kapama tuşuna ek olarak ses kısma tuşuna basmanız. iPhone X’inizi bu adımlardan sonra kurtarma modundan çıkacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst