Web Analytics

iPhone X Su Geçiriyor Mu?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
IP67 sertifikasına sahip olan iPhone X, normal şartlarda 1 metre suyun altında 30 dakika kalabilme garantisi veriyor. Bu nedenle su geçirmezlik konusunu merak eden kullanıcılar ise, kendi başlarına ağır testler uyguladılar. Bakalım iPhone X su geçiriyor mu?

iPhone X Su Geçiriyor Mu?

iPhone X’in su geçirmezlik testleri ilk olarak YouTube kanallarında uygulandı. Kullanıcılar, önce yarım saat boyunca telefonu bir kavanoza koydular. Tabii ki iPhone X modeline bu test kafa tutacak boyutlara ulaşmadı. Bu nedenle kavanoz testinden çıkan iPhone X, daha derin bir ortamla karşı karşıya geldi.

Kavanoz testinden çıkan iPhone X, daha sonra gölün dibine kadar gönderildi. Gölde uzun süre bekletilen iPhone X, maalesef bu testten de geçti ve kullanıcılar amaçlarına ulaşamadılar. Apple’ın efsane cihazlarından birisi olan iPhone X, bu testlerle kendini bir kez daha ispatlamış oldu.

iPhone X, IP67 sertifikasına henüz yeni sahip olan cihazlardan birisi. İlerleyen dönemlerde yeni çıkacak olan cihazlarda da büyük ihtimalle IP67 sertifikası uygulanacak.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst