Web Analytics

iPhone Zamana duyarlı bildirim nedir?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
amana duyarlı bildirim Apple’ın odak modunun bir parçası. Bunu aktif hale getirirseniz tüm bildirimler otomatik olarak sessize alınıyor. Daha sonra ayarladığınız bir zamanda bütün bildirimleri alıyorsunuz. Burada bir risk de söz konusu. Siz odak modunu kulanırken herhangi bir istisna ayarlamadıysanız önemli bildirimleri kaçırabilirsiniz. Bankalardan gelen önemli bildirimleri kaçırdığınızı düşünün. Bu yüzden sizin için önemli olabilecek bildiriler için istisnalar oluşturmanızı tavsiye ederim.


Zamana duyarlı bildirimler 4 farklı bölüme ayrılıyor.

Pasif: Bu kategoride bildirim geldiğinde herhangi bir sesli veya görüntülü uyarı verilmeyecektir. Grup bildirimleri arasında seçtiğiniz bir bildirim gelirse o bildirimler grup halinde size iletilir.

Aktif (Ayarlı olan): Normal olarak bu seçenek ayarlı. Odak modunu kullanmadığınız zaman ekranınıza bildirimler hemen düşer. Yani her hangi bir değişiklik yoktur.

Zamana duyarlı: Uygulamalar ve Bildirimler Zamana Duyarlı olarak eklendiğinde, Odak Modu ve Bildirim Gruplaması dahil tüm kısıtlamaları geçersiz kıldığı için anında bir uyarı alırsınız.

Önemli: Bu ayar daha çok Apple’ın sağlık uygulamasından gelecek bildirimleri kapsıyor. Kalp atışı, hava durumu, kan basıncı gibi bilgilere dair bildirimler gelmeye devam eder. Diğerleri engellenir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Mesajlar

Son Konular

Geri
Üst