Web Analytics

iPhone’da Uygulamalar Neden Kendiliğinden Siliniyor?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Kullanılmayan Uygulamalar Neden Siliniyor?

iPhone cihazlarınızda uzun süre kullanmadığınız ve giriş yapmadığınız uygulamaların, bir süre sonra kendiliğinden silindiğini görebiliriz. Bu durum, Apple firmasının her cihaz üzerinde geliştirdiği bir özelikle sayesinde meydana geliyor. Bu özellikle birlikte hem unutulan uygulamalar siliniyor, hem de telefonda hafızanın dolması büyük ölçüde önleniyor. Fakat biz, uygulamayı ara sıra kullansak bile veya hiç kullanmasak bile, uygulamalarımızın aynı yerinde durmasını istiyoruz. Peki bu durumu nasıl önleyebiliriz ve uygulamaların kendiliğinden silinmemesi için hangi ayarları yapabiliriz?

Otomatik Silinmeyi Kapatma Adımları

  • Öncelikle cihazımızın ‘’Ayarlar’’ kısmına giriyoruz.
  • Daha sonra iTunes & App Store seçeneğine dokunun.
  • Girdiğiniz menüde altlara doğru gelin ve ‘’Kullanılmayan Uygulamaları Sil’’ seçeneğini bulmaya çalışın.
  • Bulduğunuz bu seçenek etkin ise, telefonunuz uzun süre kullanılmayan uygulamaları otomatik olarak silecektir. Bu durumun yaşanması istemiyorsanız, uygulamayı aktiflikten çıkarın.
Yukarıdaki adımları sırasıyla izledikten sonra, artık iPhone ve iPad modellerinde kullanılmayan programlar silinmeyecektir. Eğer bugüne kadar birkaç programınız silindiyse, Appstore’a girerek silinen uygulamaları aynı indirme metoduyla tekrar yükleyebilir, kullanmaya devam edebilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri
Üst