Web Analytics

iPhone’unuzda Klavye Kısayollarını Kullanmak

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Muhtemelen Mac’inizde veya PC’nizde her zaman klavye kısayolları kullanıyorsunuzdur, ancak bunları iPhone’unuzda kullanmayı nadiren düşünmeniz olasıdır . Sonuçta, iPhone’unuzun kendi fiziksel klavyesi bile yok.

Ancak gerçekte, iPhone’unuzda yazarken zaman kazanmanın birkaç yolu vardır . Yalnızca iPhone’un klavyesinde yerleşik bazı kullanışlı kısayollar olmakla kalmaz, aynı zamanda iOS, istediğiniz sayıda kendi özel kısayollarınızı eklemenizi kolaylaştırır.

İşte bilmeniz gerekenler.

iPhone klavye kısayolları​

iPhone’da, size çok fazla zaman kazandıran ve rastgele dokunarak etkinlik sağlayan birkaç yerleşik klavye kısayolu vardır.

Alternatif karakterler​

Bu tuşla ilişkili alternatif karakterleri görmek için iPhone klavyesindeki herhangi bir tuşa dokunun ve basılı tutun – bunlar, aksan işaretli karakteri ve diğer değişiklikleri içerir.

Tüm tuşların alternatif karakterleri yoktur, bu nedenle hangi seçeneklere sahip olduğunuzu görmek için klavyeyi keşfetmeye değer.

Web alanları​

Posta uygulamasının üst kısmındaki “Kime” satırı gibi bir e-posta adresi alanına yazarken, klavyenin sağ alt kısmındaki noktaya (.) Dokunun ve basılı tutun. Tek bir dokunuşla .com veya .edu gibi bir alan adı seçebileceksiniz.

Hızlı bir alternatif anahtar seçimi​

123″ seçeneğine dokunarak sayısal tuşlara veya “# + =” simgesine dokunarak simge klavyesine geçebileceğinizi muhtemelen biliyorsunuzdur. Bu klavye, siz manuel olarak değiştirene kadar normalde ekranda kalacaktır.

Ancak yalnızca tek bir sayı veya simge girmeniz gerekiyorsa, klavye değiştirme tuşuna dokunup basılı tutun ve ihtiyacınız olan tuşa kaydırın. Bırakın ve o klavyeyi gerçekten değiştirmeden o anahtarı gireceksiniz.

Örneğin, ana klavyede harf yazdığınızı ve 4 sayısını girmeniz gerektiğini varsayalım. “123” e dokunup basılı tutun ve “4” e kaydırın. Bırakın ve klavyeleri değiştirmeden 4 eklemiş olacaksınız, böylece harfleri yazmaya devam edebilirsiniz.

Tam büyük harflere geçiş​

Shift tuşuna iki kez dokunarak klavyeyi tümü büyük harf moduna getirin. Vurgulanacak ve şimdi yazdığınız tüm harfler büyük olacak. Tekrar Shift’e veya “123” düğmesine dokunarak kapatın.

Bir cümleyi nokta ile bitirmek​

Varsayılan olarak, Boşluk çubuğuna çift dokunulduğunda otomatik olarak bir nokta ve ardından bir boşluk eklenir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst