Kanalınızı Canlı Tutarak YouTube İzlenme Sayısını Artırma

  • Türkiye'nin en kaliteli ve en büyük mobil aygıt destek forum sitesi "MobilForum.Net'e" Hoşgeldiniz.
    Burada mobil aygıtlar ve GSM operatörleri hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
Giderek büyüyen ve büyük kazançlar sağlayan YouTube’in ana amacını bilmeniz gerekiyor. Keza bu amacı kavrarsanız sizde bu pastadan bir dilim alabilirsiniz. Bildiğiniz gibi verilen reklamlar, YouTube’ın en önemli kazanç kapısı. Bunu da kullanıcıları videodan ayırmadan sağlayabilirler. İşte siz de tam bu amacı kendinize araç edinebilirsiniz.

En İyileri Taklit Etmek

Her ne kadar online ortamda özgün olmak gerekirse de bazı konularda taklit yapmak işinizi kolaylaştırabilir. Elbette ki taklit edin derken direkt “başkasına ait çalışmayı birebir alın” demiyoruz. İçerik hazırladığınız alanda en iyi kişiler sizin rakiplerinizdir. Bunları sürekli izlemek işinizi kolaylaştırır. O kişiler en iyi olana kadar birçok yoldan geçtiği için parlayan projelerine benzer işler çıkarabilirsiniz. Bu sayede onlara ulaşan kişiler önerilen videolar kısmından size de ulaşabilir.

Kartlarını İyi Kullanmak

YouTube üzerinden size sunulan her imkânı çok iyi öğrenmeli ve bunları kullanmalısınız. Örneğin yüklediğiniz videolarınıza anket oluşturmak iyi bir yöntemdir. Kimler ne düşünüyor öğrenip notlar almak işinize yarar. Aynı zamanda hangi videonuz nereden sonra izlenmiyor gibi detayları da öğrenebilirsiniz. Bu tarz grafikleri, verileri mutlaka inceleyin. Geliştirmek için adımlar atın. İzlenmeyen bir videonuza nasıl insan yönlendiririm diye küçük planları devreye sokun.

Bitiş Ekranlarını Önemseyin
Hazırladığınız içeriklerin sonuna bitiş ekranları eklemek kullanıcıları harekete geçirir. Burada “abone ol, yorum yap, sıradaki izle vs.” gibi yönlendirmelerle kitlenizi aktif tutabilirsiniz. Bununla birlikte, aynı zamanda bu bitiş ekranlarının dikkat çekmesine, okunur olmasına da özen gösterin.

Kayan Yazı Videolarına Yüklenin

YouTube’da bir video izlerken alt kısımda başka bir videoya yönlendirme çıktığına şahit olmuşsunuzdur. İşte sizlerde bu özelliği bir an önce kullanmalısınız. Kitleniz hazırladığınız içerikleri izlerken diğer içeriklerinize de yönlendirmeyi görebilmelidir. Bu sayede site trafiğiniz artar ve izlenmeyen videolarınıza da kullanıcı çekebilirsiniz.

Gömülü Videolar İçin Otomatik Oynatma

Oldukça dikkatli davranılması gereken noktalardan biri kuşkusuz gömülü videoları otomatik oynatmaya almaktır. Bu çoğu zaman kitlede kayıplara da sebep olabilir. O nedenle yapacağınız planlamaya dikkat etmelisiniz. Keza kişiler kendi kontrolü dışında otomatik başlayan videoyu izlemek istemeyebilir.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst