Web Analytics

Macbook Açılış Sorunları

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Mac’iniz düzgün bir şekilde önyükleme yapmazsa ve masa üstünüzün yerine boş bir ekrana veya gri başlangıç ekranına baktığınızı görürseniz, Güvenli Mod‘da önyüklemeyi denemenin zamanı gelmiştir. Güvenli Modda, MacOS gerekli minimum yazılım ve sürücü ile önyükleme yapar ve başlangıç disketinizi kontrol eder ve başlangıç sorunlarınızın sebebi olabilecek tüm dizin sorunlarını onarır.

Güvenli modda başlatmak için Mac’iniz açık ise yeniden başlatın ve ardından Shift tuşunu basılı tutun. Apple logosu ve ardından giriş ekranı belirecektir. Apple logosu kaybolduğunda ve oturum açma ekranı göründüğünde Shift tuşunu bırakabilirsiniz. MacOS, sabit diskindeki teşhislerini çalıştırdığından giriş ekranına girmek birkaç dakika sürebilir.Güvenli Mod, gerekli minimum yazılım ve sürücü ile önyükleme yapar ve başlangıç disketinizi kontrol eder ve başlangıç sorunlarınızın sebebi olabilecek tüm dizin sorunlarını onarır. Güvenli Mod’dan ayrılmak ve Mac’inizi her zamanki gibi başlatmak için, Mac’inizi herhangi bir tuşa basılı tutmadan yeniden başlatmanız yeterlidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst