Web Analytics

MacBook Açılmıyor Nedenleri?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
  1. Macbook, Macbook Pro, Macbook Air açılmıyor ise öncelikle kontrol etmeniz gereken sadece ekran mı yoksa tüm sistem mi çalışmıyor ? Bilgisayarınızdan ses var ve Caps Lock ışığı yanıyor ise bilgisayarınız çalışıyor ekranda bir sorun var demektir. Yeniden başlatarak deneyebilirsiniz. Yine görüntü alamazsanız ekranda teknik bir problem olmuş olabilir. Teknik servise başvurmanızı öneririz.
  2. Macbook hiç bir şekilde tepki vermiyorsa güç probleminden kaynaklı bir sorun olabilir. Bu durumda ilk kontrol etmeniz gereken şarj durumu. Pil yeterince şarj olmamış olabilir. Eğer piliniz yeni ise ve yeterince şarj olmamışsa şarj adaptörü kontrolü yapın. Piliniz yeterince şarj olmuyorsa bu şarj kablonuz da bir sorun olduğunu gösterir. Başka bir şarj kablosu ile tekrar deneyin.
  3. Macbook sıfırlayarak deneme yapabilirsiniz. Bazı önemli güncellemeler sonrasında da bu sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bu durumda Macbook sıfırlayarak tekrar deneme yapılması sonucunda çözüme ulaşabilirsiniz. Güç düğmesine en az 10 saniye basılı tutarak sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  4. Bilgisayarınızda teknik bir problem kaynaklı sorun olabilir. Bu durumda yapmanız gereken en yakın bir yetkili servise gitmeniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst