Web Analytics

Macbook Isınma Sorunu ve Çözümü

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell

Macbook Isınma ProblemiEğer Macbook bilgisayarınız son güncellemelerden sonra yüksek dereceye ulaşıyor ve dokunduğunuzda yüksek sıcaklık hissetmenize yol açıyorsa yapabileceğiniz önemli bir işlem bulunuyor. Geliştirilen iStat adındaki uygulama doğrudan Macbook fanlarının kontrol edilmesini mümkün hale getiriyor. Hali hazırda işlemciye ağır yük binse de yüksek seviyede çalışmaya başlamayan fanlar, manuel olarak hızlandırılabiliyor. Böylelikle sorun, rahat bir biçimde çözüme kavuşturulabiliyor.


iStat uygulamasını kullanmak son derece basit denilebilir. Uygulamayı cihazınıza yükledikten sonra açın ve sensor>fans sekmesine ulaşın. Akabinde Edit Fan Rules seçeneğine tıklayın ve rpm değeri girin. Burada 4500 rpm değerini girebilirsiniz. Bu değeri aktif hale getirmeniz halinde MAcbook’un fanları her daim bu seviyede çalışacak. Bunun sonucunda ise aşırı ısınma sorunu ile karşılaşmanız önlenmiş olacak.

Teknik Bir Problem Olmadığından Emin Olun14 günlük deneme sürümü olarak kullanılabilen iStat uygulaması, ücretli kategori altında kullanılabiliyor. Uygulamayı kullanmadan önce teknik bir problem olup olmadığını düşünmeniz gerekiyor. Macbook’a ait herhangi bir donanım sorunu, aşırı sıcağa yol açabiliyor olabilir. Nitekim bu durum karşısında yetkili bir servise başvurmayı düşünebilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst