Web Analytics

Mac’te yazdırma sorunlarını çözme

 • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Yazdırmayla ilgili sorunlarınız varsa önce şu önerileri deneyin:

 • Yazıcınız Mac‘inize bağlıysa, yazıcı kablosunun sıkı bir şekilde bağlı oluğundan, yazıcınının elektrik prizine takılı ve açık olduğundan emin olun.
 • Yazıcı bir ağdaysa, Mac‘inizin ve yazıcının hala aynı ağda olduğundan, yazıcının açık olduğundan ve ağda sorun yaşanmadığından emin olun. Ağda birden fazla yazıcı varsa, hangi yazıcıyı seçtiğinizi denetleyin; seçtiğinizi düşündüğünüz yazıcıdan farklı olabilir.
 • Başka bir Mac‘e bağlı paylaşılan bir yazıcı kullanıyorsanız, Mac‘in macOS 10.5 veya sonrasının yüklü olduğundan, uykuda olmadığından ve paylaşımın açık olduğundan emin olun. Yazıcınızı paylaşma bölümüne bakın.
 • Yazıcınız bilgisayarınızın USB kapısına bağlıysa, Sistem Bilgileri‘ni açın, ardından USB‘yi tıklayın. Yazıcının adı donanım listesinde görünüyor ama yazıcı çalışmıyorsa, diğer sorun giderme bilgileri için yazıcının belgelerini gözden geçirin veya Bir USB aygıtı Mac’le çalışmıyorsa bölümüne bakın.

Yazdırmayı sürdürmeye çalışma​

 1. Mac’inizde yazıcı kuyruğu penceresini açmak için ’taki yazıcı simgesini tıklayın.
 2. Aşağıdakilerden birini yapın:
  • Araç çubuğunda Sürdür düğmesini görüyorsanız, yazıcı duraklatılmıştır. Sürdür düğmesini tıklayın.
  • Başka bir iş bir hatadan dolayı kuyruğu bekletiyorsa, o işi seçin, daha sonra sağdaki küçük İşi Sil düğmesini (X ile işaretlenmiş olan) tıklayın.
  • Listedeki tek bir baskı işi duraklatılmışsa, onu seçin, sonra sağdaki İşi Sürdür düğmesini (eğik okla işaretlenmiş olan) tıklayın.
Yazdırma işinizi yazıcının kuyruğunda görmüyorsanız farklı bir yazıcıda yazdırmış olabilirsiniz. Diğer yazıcıların kuyruk pencerelerini denetleyin veya doğru yazıcıyı seçtiğinizden emin olarak yeniden yazdırmayı deneyin.
Diğer yazıcıların yazdırma kuyruğunu denetlemek için Elma menüsü
Resimleri sadece üyelerimiz görebilir.
> Sistem Tercihleri’ni seçin, sonra Yazıcılar ve Tarayıcılar’ı
Resimleri sadece üyelerimiz görebilir.
tıklayın. Listeden bir yazıcı seçin, sonra Yazıcı Kuyruğunu Aç‘ı tıklayın.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri
Üst