Ninja Tobu

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
En iyi mobil oyunlar listemizde yer alan bir başka yapım ise Ninja Tobu oluyor. CerebralFix tarafından geliştirilen Ninja Tobu’yu hıza dayalı bir platform oyunu olarak tanıtmak mümkün. Birden fazla oyun modu bulunsa da temel mekanikler her modda benzerlik gösteriyor.

Oyundaki amacımız ninja olan karakterimizin yukarıya doğru hareket etmesini sağlamak. Duvarlar aracılığıyla hareket bu karakter havada bir kere daha zıplayabilme yeteneğine sahip. Bir başka deyişle oyunda kullanmamız gereken anahtar hareketlerden birisi “double jump” oluyor. İkinci zıplayış sırasında karar vermek için ekrana basılı tutarak zamanı yavaşlatmak da mümkün.

Oyunda üç adet temel mod yer alıyor. Bunlardan birisi klasik “challange” modu. Bu mod içerisinde geliştiriciler tarafından hazırlanan sabit haritalar bulunuyor. Her haritanın sonunda yer alan noktaya ulaşarak bir sonraki haritaya geçmek mümkün.

Benzer bir mod ise “Wastelands” modu oluyor. Bu mod ise çok daha zorlayıcı haritalara sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Bunun haricinde tasarımda da ufak değişikliklere sahip olan Wastelands modu klasik haritalar ile aynı amaca sahip.

Oyunun sunduğu üçüncü seçenek ise sonsuz oyun modu oluyor. Adından da anlaşılacağı üzere bu modda rastgele haritalar karşımıza çıkıyor. Puan toplayarak ilerlediğimiz bu modda karakterimiz sivri bir demire, testereye ya da benzeri bir engele takılana kadar harita genişlemeye devam ediyor. Eğer ninjamız ölmezse bu modu sonsuza kadar oynamak mümkün.

Ninja Tobu özellikle kendini zorlamak isteyenler için harika bir oyun. Super Meat Boy ile benzerlikleri bulunan Ninja Tobu dikey bir haritada ilerliyor. Oyun içerisinde farklı özelliklere sahip karakterler ile tekdüzeliği aşmak da mümkün. Bu karakterleri oyun içerisinde kazandığınız altınlarla da alabilirsiniz.

Üstelik Ninja Tobu hem iOS hem de Android kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor. Eğer daha önce karşınıza çıkmadıysa Ninja Tobu’ya göz atmanızı tavsiye ediyoruz.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Samsung Uygulamaları 0 137

Benzer konular

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.