Oppo Reno 4 Pro

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
Bir diğer Reno modeliyle listemize devam ediyoruz. Oppo, Reno 4 Pro modelini 2020 yılının yaz aylarında kullanıcılarıyla buluşturdu. Telefon, hem tasarımı hem de donanımı sayesinde büyük ilgi görmeyi başardı. Bundan dolayı en iyi Oppo telefonu hangisi sorusuna verilecek cevaplar arasında Reno 4 Pro da yer alıyor.

Telefonda 6.5 inç büyüklüğünde 90 Hz yenileme hızına sahip bir ekran mevcut. Oppo, bu ekranda FHD+ çözünürlüğünde AMOLED bir panel kullanmayı tercih etti. Telefonun yenileme hızı, bazı teknoloji takipçileri tarafından eleştiriliyor. Fakat Oppo, bu modelde kullanıcılarını genel olarak memnun edecek bir ekran kullandı diyebiliriz.

Şirket, telefonun işlemci kısmında Snapdragon 720G kullanmayı tercih etti. Bu işlemcinin performansını 8 GB RAM destekliyor. Ayrıca Oppo, çoğu modelde olduğu gibi bu modelde de alternatif bir RAM seçeneği sunuyor. Böylece 8 GB RAM’i yetersiz bulan kişiler, Reno 4 Pro modelinin 12 GB RAM’e sahip olan seçeneğini tercih edebiliyorlar.
Dahili depolama alanında ise 128 ve 256 GB depolama alanı seçeneklerinin karşımıza çıktığını görüyoruz. Oppo, genel olarak cihazlarında yüksek depolama alanları kullanmayı tercih ediyor. Bundan dolayı bu modelde de 128 ve 256 GB seçeneklerinin bulunması, kullanıcıları memnun ediyor. Ayrıca şirket, cihazın gücünü 4000 mAh kapasiteli bir batarya ile sağlıyor. Bu bataryada 65 W hızlı şarj desteği mevcut. Böylece çoğu Oppo telefon modeli gibi Reno 4 Pro da kısa sürede tam kapasite şarj olabiliyor.

Telefonun kamera özelliklerini inceleyecek olduğumuzda Oppo, bu modelde 48 MP ana kamera kullandı. Bunun yanı sıra telefonun arka kamerasında 8 MP ikinci, 2 MP üçüncü ve dördüncü kameraların yer aldığını görüyoruz. Ayrıca telefonun ön kamerasında 32 MP çözünürlüğünde bir kamera mevcut.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Kullanıcı Yorumları 0 133
Kullanıcı Yorumları 0 106
Kullanıcı Yorumları 0 120
Kullanıcı Yorumları 0 124
Oppo Modelleri 0 126

Benzer konular

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.