Organik Aramayla YouTube İzlenme Sayısını Artırma

  • Türkiye'nin en kaliteli ve en büyük mobil aygıt destek forum sitesi "MobilForum.Net'e" Hoşgeldiniz.
    Burada mobil aygıtlar ve GSM operatörleri hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
YouTube izlenme sayısını artırmak tek bir yöntemle yapılmıyor. Bunu sağlayabilmek için birçok yöntemi bir arada kullanmalısınız. Bir zincirin halkaları gibi ilerleyecek bu adımların ilki organik aramalarla izlenme sayınızı artırmak olacaktır. O sebeple belli başlı aşamaları tamamlamak gerekir.
Anahtar Kelime Seçimi ve Başlıklar
Youtube’da izlenme sayısını arttırma yolları yöntemlerinden bir tanesi de, anahtar kelime seçimi ve başlıklardır. Bildiğiniz üzere arama motorları için anahtar kelime kullanımı son derece önemlidir. Sadece Google değil YouTube gibi video kanallarında da anahtar kelimeler kullanılmaktadır. Alanınıza dair en etkili anahtar kelimeleri seçmeli ve bunları içeriklerinizde kullanmalısınız. Aynı zamanda videolarda kullanacağınız başlıklar kitleye hitap edecek açıklıkta olmalıdı
Özgün, Kaliteli ve Anahtar Kelimeli Açıklamalar
Hazırlayacağınız videoların açıklama kısımlarına dikkat etmeniz gerekir. Bu alanlar videonun neyle alakalı olduğunu belirten küçük noktalardır. Kaliteli ve özgün bir açıklama hazırlayarak bu açıklamayı anahtar kelimelerle desteklerseniz organik arama listelerine girebilirsiniz.
Etiket Kullanımını Önemseyin
Videolarınız için hazırlayacağınız etiketler o videonun neyle alakalı olduğuna işaret edecektir. Aynı zamanda arka planda sürekli çalışan algoritmalarında bu etiketleri algılamasını sağlayacaktır. Bu sayede kullandığınız etiketler organik olarak görünür olmanızı sağlar.

Küçük Resimlerde Kaliteyi Ön Plana Çıkarın

Hazırladığınız içeriğe ait küçük resimler her zaman dikkat çekici olmalıdır. Bu resimleri kaliteli, ilgi çekici ve göze hitap eder şekillerde hazırlamalısınız. Kullanıcı bir bakışta o videoda neyin anlatılacağını sezebilmeli. Aynı zamanda yazacağınız açıklayıcı içeriğe de bu görselliği katmalısınız. Dikkat çeken yazı tipleri, okunabilirlik vs. gibi kriterleri es geçmeyin.

Videolarınızın Detay Bilgilerini Düzenli Ele Alın

Hazırlayıp sunduğunuz içerikleri belli aralıklarla kontrole alın. Hangi içerik ne kadar izlendi, artış var mı gibi kriterler sizi üst adıma yaklaştırır. Bunu yaparken mutlaka notlar alın ve kendinize grafikler çıkarın.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Üst