Realme 3

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
Realme 3, Çinli şirket realme'nin bir akıllı telefonudur. Cihaz, Mart 2019'da satışa çıkarılmıştır. Realme 3 Pro, Realme 3'ten sonra aynı yılda Mayıs ayında satışa çıkarılmıştır. Realme 2 ve Realme 2 Pro'nun öncülü, Realme 5'in öncülüdür.

Özellikler​

realme-3-pro-64-gb-mavi-z.jpg

Donanım​

Realme 3'te ışığa göre farklı renk alan yekpare tasarım (Gradient Unibody Design) bulunur. Cihazda MediaTek Helio P60 (uluslararası model) veya P70 (Hindistan modeli) çipi bulunur. Cihazda 4230 mAh Li-Po batarya bulunur. Realme 3'te, önceki modellere göre gelişmiş donanım özellikleri bulunmaktadır ve cihazın çift arka kurulumu; 1.12 qm piksel boyutu, f/1.8 diyafram açıklığı ve 5P lens bulunan 13 MP ana kamera ve 2 MP ikincil kameraya yükseltilmiştir.

Realme 3'te, 19:9 ekran oranı bulunan 6.2 inç (158 mm) 720x1520 çözünürlükte HD+ ekran bulunur. Cihazın ekranı, tek katmanlı Gorilla Glass ile korunmaktadır. Cihazda hoparlör ve 3.5 mm ses girişi bulunur.

Yazılım​

Realme 3'te, ColorOS 6.0 ve sınırsız tasarım bulunur. Cihaz için, realme topluluğundan ve sosyal medyadan gelen kullanıcı önerilerinden hareketle Realme 2'ye kıyasla 20'den fazla sistem özelliği geliştirilmiştir.

Ayrıca Realme 3, sınıfındaki; yapay zeka teknolojisi, çoklu kare üretimi ve sallanma karşıtı algoritmalar kullanan elle tutma gece modu bulunan ilk telefondur. Cihazın kamerasının az ışıklı ortamlardaki performansı, selefi Realme 2'ye kıyasla geliştirilmiştir. Cihazdaki Chroma Boost modu; nesneleri algılamak, fotoğrafları optimize etmek, fotoğraflardaki ışıklı alanlardaki ve gölgelerdeki daha iyi detay ve daha dengeli pozlamayla beraber fotoğrafların genel dinamik aralığını geliştirmek için yapay zekayı kullanır.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.