Web Analytics

apple engellenen mesajları görme

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple cihazınızda engellenen mesajları anlama ve görme yöntemleri. Ayarlar menüsünde kontrol etme, yedekleme, geri yükleme, destek hizmetleri ve başa çıkma ipuçları.
Apple Engellenen Mesajları Anlama

Apple cihazlarında bazen engellenen mesajlar almak sinir bozucu olabilir. Karşı tarafın sizi engellediğini nasıl anlayacağınızın birkaç yolu vardır.

Birincisi, mesaj gönderdiğinizde iMessage’in gönderildiği ancak teslim edilmediği bir durumu göreceksiniz. Bu, iMessage’in mavi baloncukları yerine yeşil baloncuklarla gönderilmiş, yani metin olarak gönderilmiş olduğunu gösterir.

Diğer bir yöntem ise Mesajlar uygulamasındaki konuşma ekranına giderek Bu kişiye artık mesaj gönderilemiyor uyarısını görmek olacaktır. Ayrıca, kişinin profil resminin ve adının bulunduğu kısmın kaybolmuş olması da bir diğer işarettir.

Son olarak, FaceTime üzerinden arama yapmaya çalıştığınızda çağrınızın başarısız olduğunu göreceksiniz. Bu ipuçları sayesinde Apple cihazlarında engellenen mesajları anlamak artık daha kolay bir hale gelmiştir.
Engellenen Mesajları Görme Yöntemleri

Apple cihazlarında, engellenen mesajları görme yöntemleri konusunda birden fazla seçenek bulunmaktadır. Bir kişi sizi iPhone’da engellediğinde, bu kişiden gelen mesajlar, aramalar ve FaceTime çağrıları artık alamazsınız. Ancak bu mesajları görmek için bazı adımlar izleyebilirsiniz.

Ayarlar Menüsünde Kontrol Etme: Engellenen mesajları görmek için ilk adım, Ayarlar menüsüne gitmektir. Buradan ‘Mesajlar’ bölümüne tıklayarak ‘Engellenen Kişiler’ seçeneğine ulaşabilirsiniz. Bu bölümde sizi engelleyen kişilerin listesini görebilirsiniz.

Yedekleme ve Geri Yükleme İşlemleri: Eğer kişi sizden engellendiğinde gelen mesajları görmek istiyorsanız, eski bir yedekleme yoluyla bu mesajlara erişebilirsiniz. Yedekleme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra, cihazınızı sıfırlayıp yedeğinizi geri yükleyebilirsiniz.

Apple Destek Hizmetlerinden Yardım Alma: Engellenen mesajları görme konusunda yaşadığınız sorunları çözmekte zorlanıyorsanız, Apple Destek Hizmetleri’nden yardım alabilirsiniz. Bu konuda uzman olan yetkililer, size adım adım rehberlik ederek sorununuzu çözebilir.
Ayarlar Menüsünde Kontrol Etme

Ayarlar menüsünde kontrol etme işlemini gerçekleştirmek için iOS cihazınızın ana ekranında Ayarlar uygulamasına dokunun.

Ayarlar menüsüne girdikten sonra, aşağı kaydırarak Mesajlar seçeneğini bulun.

Mesajlar bölümünde, Engellenen kişiler veya Engellenenler listesine dokunarak engellenen kişileri ve mesajları görebilir, kontrol edebilir ve yönetebilirsiniz.

Ayarlar menüsünden yapacağınız bu kontrol sayesinde engellenen mesajları görme ve yönetme konusunda daha fazla kontrol sahibi olabilirsiniz.
Yedekleme ve Geri Yükleme İşlemleri

Yedekleme ve geri yükleme işlemleri, iPhone kullanıcıları için oldukça önemlidir. Cihazınızdaki verileri yedeklemek, olası bir veri kaybı durumunda önemli bilgilerinizi korumanızı sağlar. Apple’ın sunduğu iCloud ve iTunes gibi yedekleme seçenekleri sayesinde, fotoğraflarınız, mesajlarınız, rehberiniz ve diğer verileriniz güvende olur. Ayrıca, yedekleme işlemleri sayesinde cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayıp, yedekten geri yükleme yaparak, cihazınızı ilk aldığınız haline getirebilirsiniz.

Yedekleme işlemleri için iOS cihazınızın ayarlar menüsünden iCloud veya iTunes’u seçebilir ve yedekleme işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, iCloud üzerinden otomatik yedekleme seçeneğini açarak, cihazınızın belli aralıklarla otomatik olarak yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede, sürekli yedekleme işlemiyle uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Geri yükleme işlemleri ise, yedeklenen verilerinizi tekrar cihazınıza yüklemek için kullanılır. Yedeklenen verilerinizi iTunes veya iCloud üzerinden geri yükleyebilirsiniz. Böylece, yeni bir cihaz aldığınızda veya mevcut cihazınızın verilerini kaybettiğinizde, yedeklerinizi kolaylıkla geri yükleyerek, hiçbir veri kaybı yaşamazsınız.

Yedekleme ve geri yükleme işlemleri, iOS cihazlarınızı güvende tutmanın en etkili yollarından biridir. Bu işlemleri düzenli aralıklarla yaparak, cihazınızdaki verilerin güvende olduğundan emin olabilirsiniz.
Engellenen Mesajları Görmek İçin Uygulamalar

Engellenen mesajları görmek için uygulamalar kullanmak istiyorsanız, Engellenen Arayanlar ve Engellenen Mesajlar adlı uygulamayı tercih edebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde iPhoneâunuzda engellenen kişilerden gelen aramaları ve mesajları görebilirsiniz.

Ayrıca, Engellenen çağrılar ve Mesajlar adlı bir diğer uygulama da engellenen mesajları görmenize yardımcı olabilir. Bu uygulama ile gelen aramaları ve mesajları kontrol edebilirsiniz.

Bunların dışında Mr. Number ve Whoscall gibi üçüncü parti uygulamaları da kullanarak engellenen mesajları görme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde engellenen mesajları kolaylıkla tespit edebilir ve yönetebilirsiniz.

Engellenen mesajları görmek için farklı uygulamaları deneyerek, hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirleyebilirsiniz.
Apple Destek Hizmetlerinden Yardım Alma

Apple ürünlerinizle ilgili bir sorun yaşadığınızda, Apple Destek Hizmetleri’nden yardım alabilirsiniz. Apple Destek Hizmetleri, kullanıcıların karşılaştıkları sorunlara çözüm bulmalarına yardımcı olmak için hizmet veren bir destek sistemidir. Bu hizmetten faydalanarak, Apple ürünlerinizle ilgili yaşadığınız her türlü sorunu kolayca çözebilirsiniz.

Apple Destek Hizmetleri’nden yardım almak için öncelikle, Apple’ın resmi web sitesinden veya mobil uygulamasından destek talebi oluşturmanız gerekmektedir. Destek talebinizi oluşturduktan sonra, size en yakın Apple Store veya yetkili servis merkezine gitmeniz ya da telefonda uzman bir destek personeli ile görüşmeniz gerekebilir.

Apple Destek Hizmetleri’nden aldığınız destek, genellikle ücretsiz olup, garanti süresi içerisinde olan ürünler için ücretsiz onarıma da olanak tanımaktadır. Ayrıca, uzman teknik personel tarafından sunulan destek sayesinde, yaşadığınız sorunlara hızlı ve etkili bir şekilde çözüm bulabilirsiniz.

Apple Destek Hizmetleri’nden yardım almak, Apple ürünlerinizle ilgili yaşadığınız her türlü sorunu kolayca çözmenizi sağlayacak, güvenilir bir destek hizmetidir. Bu hizmet sayesinde, Apple ürünlerinizin performansından memnun kalabilir ve sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.
Engellenen Mesajlarla Başa çıkma İpuçları

Engellenen mesajlarla başa çıkmak hiç kolay değildir, ancak bu durumu daha yönetilebilir hale getirmenin bazı ipuçları bulunmaktadır. İlk olarak, duygusal olarak tepki vermekten kaçının. Engellenen bir mesaj aldığınızda sinirlenmek veya üzülmek yerine sakin kalın ve durumu mantıklı bir şekilde ele alın.

Bir adım geri atın ve mesajın neden engellendiğini düşünün. Belki de karşı taraf sizinle iletişim kurmak istemiyor ya da bir anlık hata yapmış olabilir. Olayı farklı bir açıdan düşünmek sizi rahatlatabilir.

Diğer iletişim yollarını deneyin. Eğer bir mesajın engellendiğini fark ederseniz, karşı tarafın başka iletişim bilgilerini kullanarak ona ulaşmaya çalışın. Belki de bir telefon araması veya yüz yüze bir görüşme, sorunu çözmenin daha etkili bir yoludur.

Profesyonel destek alın. Eğer durum gerçekten sizi rahatsız ediyorsa veya başka bir problem yaratıyorsa, profesyonel destek almak önemlidir. Apple Destek Hizmetleri’nden yardım alabilir veya konuyla ilgili aile ve arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz.
Sık Sorulan Sorular

Apple engellenen mesajları nasıl görülür?

Apple cihazınızda, Ayarlar > Mesajlar > Bilinmeyen ve Spam Mesajlar bölümüne giderek engellenen mesajları görebilirsiniz.

Engellenen mesajları görme işlemi hangi iOS sürümlerinde mümkün?

Bu özellik iOS 11 ve sonraki sürümlerde kullanılabilir.

Engellenen mesajları görme işlemi sadece SMS mesajları mı için geçerlidir?

Hayır, engellenen telefon numaralarına ait iMessage mesajları da bu kapsamda görülebilir.

Engellenen bir kişiden gelen çağrıları nasıl görebilirim?

Engellenen kişilerden gelen çağrıların listesini görmek için Ayarlar > Telefon > Engellenenler bölümüne göz atabilirsiniz.

Engellediğim kişinin benimle iletişime geçtiğini nasıl bilirim?

Engellediğiniz bir kişi sizi aradığında veya mesaj gönderdiğinde, bu ileti veya arama sizin için görünmez olur.

Engellediğim kişiye nasıl geri dönüş yapabilirim?

Engelledikten sonra bir kişiyle tekrar iletişime geçmek istiyorsanız, Ayarlar > Mesajlar veya Ayarlar > Telefon bölümünden engeli kaldırabilirsiniz.

Engellediğim kişinin beni engellediğini nasıl anlarım?

Engellediğiniz kişi tarafından gönderilen mesajları göremez ve aramalarını alamazsanız, muhtemelen sizi de engellemiştir.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler