Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
Listemizde Samsung telefon modellerinden bahsedip Galaxy Note serisinden bahsetmesek olmazdı. Bundan dolayı en iyi Samsung telefon modelleri listemize Galaxy Note 20 Ultra ile devam ediyoruz. 2020 yılında kullanıcılarla buluşan Galaxy Note 20 Ultra, günümüzde hâlâ performansı en yüksek Samsung modellerinin başında geliyor.

Şirket, bu modelde 6.9 inç büyüklüğünde 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekran kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra telefonun işlemci kısmında Exynos 990 yer alıyor. Ayrıca Samsung, kullanıcılarına Snapdragon 865+ işlemciye sahip bir modeli de alternatif olarak sunuyor. Galaxy Note 20 Ultra, 8 GB RAM ile performans anlamında kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Bir telefonun en önemli donanımlarından birisi de dahili depolama alanı oluyor. Samsung, bu modelde kullanıcılarına 256 ve 512 GB dahili depolama alanı seçenekleri sunuyor. Böylece şirket, depolama alanı kısmında da kullanıcılarının beğenisini kazanıyor.


Samsung, güçlü bir donanıma sahip olan Galaxy Note 20 Ultra modelinde bir de güçlü batarya kullanmayı tercih etti. Telefonda 25 W hızlı şarj destekli 4500 mAh kapasiteli bir batarya mevcut. Bataryanın en dikkat çeken tarafı ise kullanıcılarına 30 dakikada %50 şarj dolma özelliği sunuyor olması oluyor.

Telefonun kamera özelliklerine baktığımızda şirketin telefonda 108 MP bir ana kamera kullandığını görüyoruz. Bunun yanı sıra Galaxy Note 20 Ultra, 12 MP ikinci ve üçüncü arka kameralara da sahip. Şirket, telefonun ön kamerasında ise 10 MP çözünürlüğünde bir kamera kullanmayı tercih etti. Galaxy Note 20 Ultra, özellikleri sayesinde en iyi Samsung telefonu modelleri arasına girmeyi başarıyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.