Twitter’da Favlamak Ne Demek? Nasıl Favlanır ve Geri Alınır?

 • Türkiye'nin en kaliteli ve en büyük mobil aygıt destek forum sitesi "MobilForum.Net'e" Hoşgeldiniz.
  Burada mobil aygıtlar ve GSM operatörleri hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
Favlamak, Twitter üzerinden yapılan beğenme hareketine verilen isimdir. Herhangi bir tweet, beğenildiyse buna ”Favlamak” denir. Yani diğer bir deyişle beğenmek kavramı yerine favlamak kullanılmaktadır. Tweeti beğendiğinizde çıkan kırmızı kalp işareti ”Fav işareti” olarak bilinmektedir. Kısacası bu kalbe bastıysanız Tweeti favladınız demektir.

Twitter’da Fav Nasıl Geri Alınır?​

Twitter’da attığınız favı geri almak için favladığınız hareketi tekrar yapmanız gerekir. Kırmızı kalp işaretine tekrar tıkladığınız kalp, renksiz bir hale döner. Böylelikle atmış olduğunuz favı tekrar almış olursunuz. Fav silme işlemi bu sayede gerçekleşir.

Favı Geri Çektim Bildirim Gider Mi?​

Fav attığınız kişi o an online ise fav bildiriminiz gider. Ancak, fav attığınız kişi Twitter’da değilse ve favı geri çektiyseniz bildirim gitmez. Bu durum, karşı tarafın online olup olmaması ile ilgili bir durumdur.


Twitter’da Fav Atamıyorum Neden?​

Twitter’da fav atamama problemi, kısıtlamalar ile alakalı bir durumdur. Twitter politikalarını ihlal ettiğinizde ceza olarak; takip edememe, fav atamama, rt atamama gibi cezalar verilir. Bu gibi cezalardan kurtulmanın tek yolu beklemektir. Ayrıca, fav cezası almamak için aşağıdakilere dikkat etmeniz gerekir;

 • Robot gibi çok hızlı bir şekilde fav atmayın.
 • Fav atarken yavaş yavaş atın.
 • Her tweete fav atmayın seçici olun.
 • Belirli aralıklarla fav atın.
 • Herhangi bir program ile fav atmayın.
 • Profilinize herhangi bir site veya program bağlamayın.
 • Fav Neyin Kısaltması?​


  Fav, favori kelimesinin kısaltmasıdır. Twitter’da favori atmak, Twitter’da fav atmak olarak kısaltılmaktadır. Twitter’da ”Beğeni” anlamı taşır.


  Fav Grubu Nedir? Nasıl Katılınır?​


  Fav grubu, insanların birbirlerine fav atmak için toplandıkları gruba verilen isimdir. İnsanlar, bu gruplara katılarak birbirlerine fav atarak beğeni kasarlar. Bu sayede yüksek sayıda beğeni sayılarına ulaşılabilir. Bu gruplara katılabilmek için Twitter’da arama yerine ”Fav grubu” yazmanız yeterlidir. Fav grubu yazan tweetleri atan tweet sahiplerine yazarak gruplara katılabilirsiniz. Her fav grubunun kendine özgü kuralları vardır. Örneğin, bütün gruba fav atmak gibi.

 

Bu konuyu görüntüleyenler

Üst