Wacom Cintiq 16

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
Sıradaki önerimizi ise Wacom’un geliştirdiği Cintiq serisi oluyor. Bu serinin Intuos’dan en büyük farkı kendi ekranına sahip bir tablet serisi olması. Profesyoneller tarafından da kullanılan bu tabletlerin fiyatları da doğal olarak diğerlerine göre biraz daha yüksek.

Wacom Cintiq serisinin giriş seviye ürünlerinden birisi olan Wacom Cintiq 16, görüntülü bir ekrana sahip olması yönünden diğer pek çok tabletten ayrılıyor. FHD yani 1920 x 1080 piksel bir çözünürlük sunan bu ekranın teknolojisi ise IPS olarak ifade ediliyor. Aynı zamanda 15.5 inç kullanım alanı ve 176 derece net görüş açısı da üründe mevcut.

Cihazın kullanım alanının artmasıyla kullanım yüzeyi de genişliyor. Intuos serisindeki modellerden farklı olarak Cintiq 16, 34.4×19.4 cmdeğerinde bir kullanım yüzeyi sunuyor. Aynı zamanda eğimli kalem kullanma desteği de bu üründe mevcut. 60 dereceye kadar kalem eğim açısı ve pilsiz kalem desteği de Wacom Cintiq 16’nın öne çıkan özelliklerinden.

Cihazın teknik özelliklerine baktığımızda ise 8192 PPL basınç seviyesi ve 5080 LPI çözünürlük değerlerini görmek mümkün. Ekran özelliklerine baktığımızda ise 25 ms tepki süresi ve 1000:1 kontrast değer görüyoruz. Ayrıca 16.7 milyon renk desteği de cihazda mevcut.

Cintiq 16 modelinin fiyatı ise yaklaşık 10.100 TL‘den başlıyor. Ancak çizim ile uğraşan kullanıcılara eşsiz renk seçeneği, çözünürlük ve basınç hassasiyeti sunuyor. Bu nedenle uğraşınızı bir üst seviyeye çıkarmak isterseniz kesinlikle bu ürünü göz önünde bulundurun deriz.

Eğer bilgisayar ekranınıza bakarak çalışmak istemiyor ve sadece çizim için özelleştirilmiş uygun fiyatlı bir tablet arıyorsanız Cintiq 16 modeli sizin için doğru bir seçenek. Daha geniş bir ekran isterseniz serinin diğer ürünlerine de göz atmalısınız.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Tablet Önerileri 0 124
Tablet Önerileri 0 114
Tablet Önerileri 0 131

Benzer konular

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.