Web Analytics

watchOS 5.1.2 Özellikleri Neler?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple’ın yeni yazılım güncellemelerinin 2 gün önce yayınlandığının haberini yapmıştı. iOS, tvOS ve MacOS için yayınlanan güncellemelerin hemen sonrasında şimdi ise watchOS 5.1.2 sürümü yayınlandı.

Özellikle yeni akıllı saat modelleri için çok önemli hale gelen watchOS 5.1.2 güncellemesinin yayınlanmasının ardından, hem eski seriler hem de yeni seri için beklenen özelliklerde kullanıma girmiş oldu. Hemen watchOS 5.1.2 sürümünün yeniliklerinden ve nasıl yükleneceğinden söz edelim.

watchOS 5.1.2 Özellikleri Neler?​

Yeni sürümün en önemli yanı, EKG özelliğini aktif ediyor olması. Apple Watch 4 akıllı saat modelleri tanıtıldığı zaman da belirtmiştik yeni akıllı saatlerin içerisinde EKG çekim özelliği bulunuyor. Bu özellik, saatin üzerinde yer alan ana tuşu kullanarak EKG çekilmesine izin veriyor.

Ancak bu özelliğin kullanımı için bazı sınırlamaların olduğu belirtilmişti ve bu özellik kapalı olarak saatler satışa çıkmıştı. watchOS 5.1.2 güncellemesi, EKG kullanımını aktif hale getirdi. Şu an için sadece ABD genelinde olsa da yeni akıllı saat modelleri için resmi olarak EKG çekim dönemi başlamış oldu.

Yeni akıllı saatler için yapılan bu güncellemenin dışında, eski akıllı saatler için de kalp ritmini takip etmeye olanak verecek bir sistem geliştirildi ve kullanıma sunulmuş oldu. Kısacası watchOS 5.1.2 ile artık Apple Watch daha iyi sağlık verileri toplayabiliyor.

watchOS 5.1.2 Nasıl Yüklenir?​

watchOS 5.1.2 işletim sistemi güncellemesini yüklemek için yapacağınız işlemlerde oldukça basit. Tek yapmanız gereken iPhone üzerinden güncellemeleri indirmek ve yüklemek. Yapacağınız işlemlerden söz edelim.

  • iOS 11 ve üzeri sürüme sahip olan iPhone akıllı telefonun üzerinden Apple Watch uygulamasını başlatın.
  • Apple Watch akıllı saatinizin %50 şarjının olduğundan emin olun ve saatinizi şarja takın.
  • Daha sonra uygulama üzerinden “Saatim” sekmesine tıklayın.
  • Genel bölümünden “Yazılım Güncellemesi” kısmına tıklayın.
  • Sonrasında yeni güncelleme için “İndir ve Yükle” üzerine dokunun.
  • İstendiğinde iPhone şifre kodunuzu girin.
  • Yeni güncelleme için şartları ve koşulları kabul etmeniz istenecek.
  • İndirme işlemine başlamak için Apple Watch üzerinden “devam” sekmesini kullanın.
  • Apple Watch parolanız istendiğinde, parolanızı girin.
Yapacağınız işlemler bunlar ile sınırlı.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst