Web Analytics

watchOS 6.1.1 Güncellemesi Düzenlemeleri

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple’ın yeni yazılımları için beklenen yayın yapıldı. Önce iOS 13.3 yayınlandı. Hemen sonrasında iOS 12.4.4 sürprizi geldi. Ardından ise watchOS 6.1.1 sürümü geldi. Tüm kullanıcılara sunulan yeni güncelleme, markanın akıllı saat işletim sisteminin güncellenmesini sağlamış oldu.

Güncellemenin genel olarak güvenlik odaklı olarak sunulduğu söylendi. Güvenlik sorunları çözülüyor ancak dilerseniz sorunlar hakkında detaylı olarak açıklanan sürüm botlarına da bakalım.

watchOS 6.1.1 Güncellemesi Düzenlemeleri​

Hatalar ve güvenlik sorunları üzerine yapılan çalışmalar sonrasında yayınlanan yeni güncelleme ile yapılan düzenlemeler hemen aşağıda.

CallKit: Siri ile başlatılan giden telefon görüşmelerinde yer alan API hatası kaldırıldı.


CFNetwork Proxy: Bir uygulama yüksek ayrıcalıklara sahip olarak yüklenebiliyordu. Kullanıcı fark etmeden yaşanan bu sorunun önüne geçmek adına gelişmiş kontroller düzenlendi ve sorun giderildi.

FaceTime: Casus yazılımlardan etkilenebilecek bir açığı vardı ve bu açık kapatıldı.

Çekirdek: Bir uygulama, çekirdek ayrıcalıkları ile rastgele kod yürütebiliyordu. Bir bellek bozulması sorunu olan güvenlik açığı giderildi.

Libexpat: Kötü amaçlı hazırlanan herhangi bir XML dosyası ile, kullanıcı bilgilerinin açığa çıkmasına neden olan bir hata vardı ve bu hata expat 2.2.8 sürüm güncellemesi ile giderildi.


Webkit: Kötü amaçlı olarak hazırlanmış olan bir web içeriğinin işlenmesiyle beraber keyfi kod yürütülmesi söz konusu olabiliyordu. Ciddi bir güvenlik açığı oluşturan sorun, belleğin işlenmesi iyileştirilerek ortadan tamamen kaldırıldı.

watchOS 6.1.1 güncellemesi ile yapılan düzenlemeler bunlar. Apple bu sürümün güvenlik düzenlemeleri için önemli olduğunu belirtiyor ve kullanıcıların güncellemeleri yüklemesi konusunda uyarılarını da yapmış durumda. Saatinizi yeni işletim sistemi ile güncellemeniz tüm bu güvenlik sorunlarından kurtulmanızı sağlayacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Mesajlar

Son Konular

Geri
Üst