Web Analytics

watchOS 6 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple’ın yeni işletim sistemleri yayınlandı. Yayınlanan işletim sistemleri içerisinde dikkat çeken kısım iOS 13 işletim sistemi oldu ve iPhone 6s modellerinden sonraki tüm iPhone modelleri için yükleme imkanı sunuldu.

Bunun dışında akıllı saatler için de beklenen güncelleme yayınlandı. Apple Watch kullanıcıları için de watchOS 6 güncellemesi yayınlandı. Yeni güncelleme için detaylara geçmeden önce bu güncelleme konusunda bir ek bilgi verelim.

Güncelleme ilk olarak Apple Watch 3 ve Apple Watch 4 modellerine geldi. Fakat gelen bilgilere göre güncelleme daha önceki modeller için de yayınlanacak. Apple Watch 1 modeli ve seri2 için de güncelleme gelecek. Fakat bu modeller için güncellemelerin ne zaman geleceği konusunda bir açıklama yapılmadı.

watchOS 6 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?​

Güncellemeyi yükleme konusunda çok fazla bir detay bilmenize gerek yok. Oldukça basit işlemlerle güncellemenin yüklenmesi mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken iPhone akıllı telefonunuz üzerinden Watch uygulamasını kullanmak. Yine de adımla halinde güncellemeleri ele alalım.

  • Öncelikle Watch uygulamasına girmeniz gerekiyor.
  • Ardından ise “Ayarlar” kısmına girin.
  • Buradan da “Genel” sekmesine girin ve “Yazılım” bölümüne geçin.
  • Yine akıllı saatinizin güncellemelerin bu ekran üzerinde görebilirsiniz.

Güncellemeleri bu ekran üzerinden yüklemeniz mümkün. Apple Watch serilerine bağımsız bir uygulama mağazası imkanı sunan watchOS 6 işletim sistemini yükleme konusunda dikkat etmeniz gereken bir detay daha var. Yeni güncellemenin yüklenebilmesi için iPhone akıllı telefonunuzda da iOS 13 işletim sistemi kullanmanız gerekiyor.

Öncelikle iPhone modelini güncellemeniz daha mantıklı olacaktır. Güncellemeleri yaptıktan sonra watchOS 6 güncellemesini görebilirsiniz. Daha öncesinde güncellemeyi göremeyebilirsiniz. Böyle bir hata alıyorsanız, saatinizin bağlantısını kesin ve güncellemeleri yükledikten sonra bir kez daha kontrol yapın.

Yeni güncellemeden sonra akıllı saat güncellemesinin uygulama üzerinden görüntülenebiliyor olması gerekiyor. Eğer hala görüntüleme yapılmıyorsa, bu durumda da akıllı saatinizi ve telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından bağlantıyı bir kez daha gerçekleştirin.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst