Web Analytics

WatchOS 6 Noise Uygulaması ve Detayları

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple’ın akıllı saatlerinde kullanılan işletim sisteminin yenilikleri de bir bir ortaya çıkıyor. Beta testlerinden sonra deneyimlediğimiz yeniliklerden birisi de WatchOS 6 Noise uygulaması oldu.

Gürültü uygulaması olarak da dile getirebileceğimiz WatchOS 6 Noise uygulaması, saatin sizin gürültülü ortamlara karşı uyarmasını sağlıyor. Uygulamanın tam olarak nasıl çalıştığı konusunda da bilgi verelim.

WatchOS 6 Noise Neler Sunuyor?​

WatchOS 6 Noise uygulaması, akıllı saatlerinizin çevrenizdeki sesleri dinlemesini sağlıyor. Saat sürekli olarak çevredeki gürültüyü dinlemekte. Saatinizin çevredeki gürültüyü dinlemesiyle beraber eğer sesler insanları rahatsız edecek duruma gelecek olursa, size bir bildirim gösteriliyor.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen ses değerlerine göre çalışan uygulama, 5 farklı ayar sunuyor. 80 desibel, 85 db, 90 db, 95 db, 100 db olmak üzere 5 farklı seviye içerisinde seçim yapabiliyorsunuz.

Eğer siz bu değeri belirlemezseniz, varsayılan olarak 90 db değeri seçiliyor. Ortamdaki ses 90 db üzerine çıktığı zaman, saat size bir bildirim gönderiyor ve ortamdan ayrılmanız gerektiğini söylüyor. Yine WatchOS 6 Noise uygulaması için ayarları da iPhone akıllı telefonlarınız üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Sadece bildirim değil, isterseniz sürekli olarak ortamdaki ses seviyesini takip etmeniz de mümkün. Saatin altında bunun için bir gösterge çubuğu kullanılabiliyor.

Üstelik istediğiniz zaman ortamda bulunan gürültü seviyesini de ölçtürebiliyorsunuz. Tüm bu özellikleri sunan WatchOS 6 Noise uygulaması, Apple Watch ve akıllı saatlerinde kullanılabiliyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst