Web Analytics

WhatsApp Mesajlarını Android’ten iPhone’a E-Posta Yoluyla Aktarma

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
WhatsApp’ı Android’den iPhone’a aktarmak için aşağıda verilen adımları uygulayın:

Adım 1:
Bu yöntem mesajları aktarmak için oldukça kolay bir yoldur. Tüm yapmanız gereken Android telefonunzda WhatsApp’ı açmak ve mesajlarınızı eski aygıtınıza yedeklemektir.

Adım 2: Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Geçmişi > Sohbeti e-postala seçeneğine gidin ve aktarmak istediğiniz sohbetleri tek tek kendi mail adresinize gönderin. (Mail adresinin iPhone’a geçiş yaptıktan sonra kullanacağınız mail adresi olmasına dikkat edin.) Daha sonra WhatSapp uygulamasını Android cihazınızdan kaldırın.

Adım 3: Öncelikle e-postanızı yeni iPhone’unuza kurun. Daha sonra WhatsApp uygulamasını kurun. Kurulum tamamlandıktan sonra otomatik olarak yedeklemeyi bulacaktır. Daha sonra sadece mesajları geri yüklemeyi seçmeniz gerekiyor.

Alternatif olarak, WhatsApp mesajlarınızı Google Drive’a yedekleyebilirsiniz. (Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeği)

Daha sonra, yeni iPhone’unuzda Google Drive hesabınızla ilişkili olan e-posta adresiyle oturum açtığınızda, WhatsApp yedeklemesi iPhone’dan erişilebilir olacaktır. E-posta kurulumunu yaptıktan sonra WhatsApp’ı yüklerken yedeklemeyi geri yüklemenizi sağlayacak bir seçenek göreceksiniz. WhatsApp mesajlarınızı yeni iPhone’unuza aktarmak için Geri Yükle’ye dokunmanız yeterlidir.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler