Xiaomi 12 Pro

  • Türkiye'nin en kaliteli ve en büyük mobil aygıt destek forum sitesi "MobilForum.Net'e" Hoşgeldiniz.
    Burada mobil aygıtlar ve GSM operatörleri hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
En iyi kameralı telefon önerilerimizin ilk sırasındaki isim Xiaomi’nin en güncel modellerinden biri oluyor. İnanılmaz seviyede başarılı ekranı ve yüksek donanım performansına ek olarak cihazın kamerasıyla da dikkat çektiğini belirtmek kesinlikle yanlış olmayacaktır.

Telefonun ana kamerası 50 MP çözünürlüğe sahip. Bu kamerada tabii ki optik görüntü sabitleyici desteği de bulunuyor. Buna ek olarak RAW kayıt yapabilme, HDR ve bunlara yardımcı olan bir Sony IMX707 sensörü cihazda yer alıyor.

Üç arka kameralı düzeneğin ikinci kamerası ise 50 MP çözünürlüğe sahip 14mm ekstra geniş açılı lens oluyor. Üçüncü kamera ise 50 MP 48mm telefoto kamera olarak karşımıza çıkıyor. İki kat optik yakınlaştırma desteğinden de bahsetmek gerek. Ön tarafta ise 32 MP çözünürlüğe sahip bir kamera yer alıyor. Bu kamerada HDR10+ desteği ve portre modu gibi özellikler görmek mümkün.

Xiaomi 12 Pro video kaydı konusunda da oldukça iddialı. 8K 24 FPS kayıt imkanı sunan cihazda 4K 60 FPS kayıt alternatifi de bulunuyor. Ön tarafta ise FHD 60 FPS kayıt görmek mümkün. Xiaomi 12 Pro’nun aldığı puan ise 131 olarak ifade ediliyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst