Yandex Navigasyon

  • Türkiye'nin en kaliteli ve en büyük mobil aygıt destek forum sitesi "MobilForum.Net'e" Hoşgeldiniz.
    Burada mobil aygıtlar ve GSM operatörleri hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone
Yandex ile Google arasındaki rekabet, birçok alanda devam ediyor. Bu rekabet, en çok kullanıcıları memnun ediyor diyebiliriz. Çünkü iki şirket de daha fazla kullanıcı çekebilmek için hizmetlerini geliştirmeye devam ediyor.

Bu hizmetlerin başında da navigasyon uygulamaları geliyor diyebiliriz. Yandex Navigasyon da Google Haritalar gibi kullanıcılarını memnun eden birçok özelliğe sahip.

Uygulamanın Olumlu Özellikleri​

  • Uygulamada canlı trafik bilgisi özelliği mevcut. Bu sayede kullanıcılar, trafikteki anlık verilere ulaşabiliyorlar. Bu veriler, kullanıcılar için çok önemli olabiliyor. Çünkü bu verilerin içinde trafik kazası, yol çalışması gibi bilgiler de mevcut.
  • Gitmek istediğiniz yeri girdiğinizde algoritma, size 3 tane rota sunuyor. Otomatik olarak seçilen rota, en hızlı gidebileceğiniz rota olarak belirleniyor. Bunun dışında seçilen rotada ücretli yol varsa yola başlamadan önce uygulama uyarı veriyor.
  • Gidilen yerlerde park yeri bazen önemli bir sorun olabiliyor. Yandex Navigasyon da bu konuda kullanıcıları için hayat kurtaran bir özelliğe sahip. Uygulama, varış yerine yaklaşıldığında yakındaki park yerlerine uğramanızı tavsiye ediyor. Sizler de size uyan tavsiyeyi seçerseniz navigasyon, sizi en kısa yoldan park yerine ulaştırıyor.
  • Kullanıcılar, navigasyonu çevrimdışı modu sayesinde internetleri yokken de kullanabiliyorlar.

Uygulamanın Olumsuz Özellikleri​

  • Yandex Navigasyon, şimdilik Google Haritalar gibi global olarak kullanımda olan bir navigasyon uygulaması değil. Uygulama, sadece Türkiye, Rusya, Abhazya, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Ermenistan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan ve Tacikistan’da kullanılabiliyor.
  • Uygulamada nöbetçi eczaneleri gösteren önemli bir özellik mevcut. Ancak bu özellik Türkiye’de sadece İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Antalya’da mevcut.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Üst