Youtube Vergisi Nasıl Ödenir?

Mobil Forum

Moderatör
Katılım
15 Ara 2022
Mesajlar
1,006
Aldığı Beğeni
0
Yaş
35
Konum
tunceli
Cihaz
iPhone

Youtube vergisi ödemesi için ilk olarak bir şirket sahibi olmanız gerekiyor. Bunun için de bir şirket açmanız lazım. Aynı zamanda aylık Bağkur ve vergi ödemeleri yapmanız lazım. KDV ve stopaj vergileri yaklaşık %38 oranında. Bu da demek oluyor ki gelirinizin %38’ini devlete vergi olarak vermeniz gerekiyor. Peki, sadece bu kadar mı? Tabi ki hayır.

Aynı zamanda muhasebeciye aylık olarak ücret ödemeniz gerekiyor. 150-250 TL arasında bir ödeme yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda aylık olarak 850 – 900 TL arasında Bağkur ödemesi yapmanız gerekiyor. Bu da demek oluyor ki kafadan aylık 1200 TL kafadan gidiyor. E bu durumda Youtuber’ın geliri nereye gitti? Maalesef ki uçtu gitti.

Youtuber’ın geliri ne yazıkki çoğu zaman bu masrafları karşılamaz eğer, geliriniz yüksekse bu yola girmenizi öneririm. Aksi taktirde Youtube kazancı açmamanızı öneririm. Youtube vergisi 2020 yılında Youtuberların korkulu rüyası olmuş durumda. Size tavsiyem; eğer bir kazanç elde ediyorsanız vergisini verin. Aksi taktirde sonucu çok ağır olacaktır.

Youtube Vergisi Kaçakları Nasıl Tespit Edilir?​

Unutmayın! Devlet, alacağı parayı asla bırakmaz. Eğer, devletin sizde parası varsa onu erteler ancak unutmaz. Neyse, banka hesabınıza gelen ödemeler ‘’Google Limited Ireland’’ tarafından yapılıyor. Devlet, bu şirket üzerinden transfer edilen paraları basit bir filtre ile tespit ediyor ve bunun sonucunda da Youtube vergisi vermeyen kişileri kolaylıkla tespit edebiliyor.

Youtube Vergi Cezası​

Youtube vergi 2020 yılında insanların karşısına çıktı. Bu durumda da yol yakından vergi ödemelerini yapmak lazım. Ancak, ben vergi vermeyeceğim kardeşim! Zaten, gelirim çok az dediniz. İşte, bu durumda Youtube vergi cezası alma ihtimaliniz var. Peki, bu ceza nasıl oluyor?

Devlet, bütün hesaplarınızı inceliyor ve bunun sonucunda karar veriyor. Eğer, vergi vermediğiniz tespit edilirse; vergi vermediğiniz her ay için 1200 TL ceza ödeyeceksiniz. Ayrıca, başka ödemeler de sizleri bekliyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Temanı özelleştir

Tema fonksiyonları
Gece/Gündüz modunu seç

Gece/Gündüz modunu seç, ortam şartlarına göre forumu özelleştir.

Boxed görünüm

Boxed görünüm ile forumu sınırlarını kısıtlayarak içeriği daha dar bir kutu içinde kullana bilirsiniz.

Temanı tarzına göre genişlet/daralt

Forumu ekran boyutuna yada tarzına uygun olarak geniş/dar kullan.

Sidebar alanı kapat/aç tarzını belirle

Sidebar alanındaki kalabalıktan kurtulmak için sidebar aç/kapat.

Yapışkan sidebar ile işlerini kolaylaştır

Yapışkan sidebar ile siz ne kadar aşağı inerseniz inin her zaman elinizin altında.