Web Analytics

Apple Kimliğimi iCloud Şifremi Unuttum

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell

Apple kimliğini hatırlayamadınız mı?​

# Yöntem 1

Öncelikle Apple kimliğiniz olan mail adresini tahmin etmeye çalışmalısınız. Bunun için bir yöntem de web tarayıcıyı incelemek. Chrome, firefox veya diğer bir tarayıcı, ne kullanıyorsanız muhtemelen mail bilgilerinizi kaydetmiştir.

Örneğin Chrome tarayıcısında;

Sağ üst köşede bulunan 3 noktaya tıklayın.

Gelen menüde Ayarlar yazan kısma tıklayın.

Allta yazan Gelişmiş butonuna tıklayın.

Şifreler ve formlar sekmesinde şifreleri yönet kısmına tıklayın.

Gelen pencerede Kullanıcı adı yazan yerlerde mail adresleri de göreceksiniz. Bunlardan birisi sizin Apple kimliği için kullandığınız mail adresi olabilir. Eğer uzun zamandır aynı bilgisayarı kullanıyorsanız, büyük ihtimalle böyledir. Bu mail adreslerini tek tek Apple kimliğimi unuttum sayfasında denemelisiniz. Chrome haricindeki web tarayıcılarında da kayıtlı mailleri bulabilirsiniz.

# Yöntem 2

Apple kimliğini hiçbir şekilde bulamadıysanız, Apple müşteri hizmetleri ile görüşmelisiniz. Onlar cihazın sizin olduğuna inanırlarsa yeni bir Apple kimliği tanımlayabilirler. Cihazın sizin olduğunu kanıtlamanın çeşitli yolları var.

  • Faturanızı, kimlik resminizi müşteri hizmetleri temsilcisine ulaştırabilirsiniz.
  • Cihazın kaydı zaten adınıza ise sadece kimlik fotokopisi de yeterli olabilir.
Cihazın sizin olduğunu kanıtlamanız mümkün değilse, maalesef Apple kimliğine ulaşmanızın bir yolu yok. Apple kimliği ve parolası; Apple’ın güvenlik sisteminin en önemli noktasıdır. Faturası olmayan, cihazın sistemdeki kaydı başkasında olan, Apple kimliğini de bilmeyen birisine Apple hiçbir şekilde yardımcı olmayacaktır. Maalesef bu durumlarla, özellikle 2. el iPhone alan arkadaşlarda karşılaşıyoruz. Cihazın önceki sahibine ulaşamadıklarından dolayı, ellerinde ne Apple kimliği ne fatura var. Cihaz da sistemde başkasına kayıtlı. Bu durumda ilk sahibinin size yardımcı olmaya çalışması ve Apple’dan kimlik talebinde bulunması gerekiyor.


2) iCloud şifrenizi mi unuttunuz?​

Apple kimliğinizi biliyorsanız ancak apple şifrenizi/icloud şifrenizi unuttuysanız, şifrenizi sıfırlamanız gerekiyor. Yine iforgot Apple‘e giderek Apple kimliği olarak kullandığınız mail adresini girin. Gelen ekrandan “Parolayı sıfırlayın” kısmından şifrenizi/parolanızı sıfırlayabilirsiniz.

Apple parola / icloud şifre sıfırlama işlemi; Apple kimliğini bilenler için çok kolay. Birkaç adımda bu işlemi yapabiliyorsunuz.

3) Apple Kimliğinize Hala Erişim Sağlayamıyorsanız​

Apple Parola/şifre sıfırlamayı denediniz yine de hesabınıza erişemediyseniz ne yazık ki yeni Apple Kimliği almanız gerekecek. Bu adımda oldukça dikkatli davranmanız gerekiyor. Çünkü telefonunuz üzerindeki veriler parola/şifresini unuttuğunuz Apple kimliğinize bağlı ve kaldırırken hata yapmanız durumunda telefonunuzdan silinebilirler.

Öncelikle üzerinden yeni bir Apple hesabı oluşturun. Oluştururken tekrardan şifrenizi/parolanızı unutma riskine karşı lütfen bilgilerinizi eksiksiz ve hatırlayacağınız bilgilerle doldurun.

Daha sonra iPhone, iPad vs. üzerinden erişim sağlayamadığınız Apple Kimliğinizi; Ayarlar > iCloud > En alt kısımdaki “Çıkış Yap”a tıklayın. “Hesabınızdan çıkış yaparsanız …” şeklinde bir uyarı ekranı gelecektir, yine “Çıkış Yap” deyin. Ardından tekrar bir uyarı ekranı gelecektir ve burası çok önemli. Bu ekranda “iPhone’umda Tut” seçeneğini seçeceksiniz! iCloud’dan çıkış yaptınız. Şimdi iTunes ve Apple Store’dan çıkış yapacağız. Yine Ayarlar > iTunes ve Apple Store > Üst ksımdaki Apple Kimliği: … alanına tıklayın. Çıkan uyarı ekranından “Çıkış Yap” deyin.

Erişim sağlayamadığımız Apple hesabımızdan verilerimizi kaybetmeden kurtulmuş olduk. Şimdi yeni açtığınız Apple Kimliğiniz ile Ayarlar > iCloud ve Ayarlar > iTunes ve Apple Store alanlarından giriş yapabilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 19
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 16
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 15
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 18
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 17
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 15
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 18
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 15
Mobil Forum Apple Ürünleri 0 4
Mehmet İPhone Genel 0 378

Benzer konular

Geri
Üst