Web Analytics

Apple Watch 7 İç Tasarımda Neler İçeriyor?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Satışa çıktığı andan itibaren yoğun ilgi gören akıllı saat modellerinden biri olan Apple Watch 7 için şu ana kadar hep dış tasarımdan söz ettik. Saatin nasıl gözüktüğü, ekranın ne kadar büyüdüğü gibi detaylar üzerine gittik.

Fakat yeni model satışa çıkınca, bunlardan çok daha fazlası ortaya çıkmaya başladı. En son yeni akıllı saat modeli için parçalanma testi yayınlandı. Hep dış tasarımından konuştuğumuz akıllı saat modelinin bu kez iç tasarım yapısının nasıl olduğu konusunda da detayları elde etmiş olduk.

Apple Watch 7 İç Tasarımda Neler Sunuyor?​

Yeni akıllı saatin iç tasarım yapısına baktığımız zaman aslında Apple Watch 6 ile çok büyük farkları olmadığını görüyoruz. İki saati yan yana getirdiklerinde yerleşimin hemen hemen aynı olduğunu anlıyoruz. Sadece Apple Watch 7 modelinde biraz daha geniş bir pil bölümünün bulunduğu dikkat çekiyor.


7 serisinde 45 mm modelde 309 mAh değerinde bir batarya var gibi gözüküyor. Bu 44 mm eski saat modeli için %2’ye yakın artış gösterilecek demek oluyor. Bunun dışında 41 mm kasa boyutunun sunulduğu seride ise 220 mAh değerinde bir pil olduğu gözüküyor. Yine 40 mm eski saat serisine göre pilde artış olduğu kesin.

Pil kısmını çıkardığımız zaman da yeni akıllı saat için bazı farklılıklar olduğunu görüyoruz. Bu kez ekran kablosunda çift değil de tek esnek kablo kullandığı görülen Apple’ın, ekran için de bazı değişimler yaptığı gözüküyor.

Pilin altında ve ekran kısmında bazı değişimler olduğu kesin. Zaten bu değişimlerle beraber ekranın %20 oranında büyümesini sağlanmış durumda. Ayrıca ekran çerçevesinde de biraz daha ince yapı kullanıldığını bu çalışmayla beraber görmüş olduk.

Görünen o ki iç tasarımda da bazı ufak değişiklikler yapılmış durumda. Bu küçük gibi gözüken değişiklikler Apple Watch 7 akıllı saat modelini ortaya çıkarmış.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst