Web Analytics

Apple Watch Düşme Verileri Nasıl Kontrol Ediliyor?

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Düşme algılama sistemi, adı üzerinde kullanıcıların düşüşünü algılıyor. Kolunuzda Apple Watch 4 akıllı saati varken düşerseniz, saat bileğinize bir titreşim gönderiyor ve uyarı sesi çıkarıyor. Yani düşüş algılanıyor ve size bir uyarı yapılıyor.

Sert bir şekilde düştüğünüz algılanacak olursa, acil yardım ekranı görüntüleniyor. Eğer düşüşten sonra hareket ederseniz saat, durumunuzu iyi olarak nitelendiriyor ve seçenekleri sizin belirlemenize izin veriyor. Buradan “Düşmedim” ya da “Düştüm ama iyiyim” seçeneklerini seçebiliyorsunuz.

Diyelim ki saat sert düşme algıladı. Bu durumda kullanıcıların düşme verileri tıbbı sağlık uygulamanıza kayıt ediliyor. Düşme kayıtları olarak bu kayıtları görüntüleyebiliyorsunuz.

Bunun için söz ettiğimiz geri sayımın başlamış olması ve acil durum kişilerine ulaşılmış olması gerekiyor. Apple Watch 4 diğer türlü sizin iptal ettiğiniz uyarıları kayıt etmiyor.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler