Web Analytics

Apple Watch EKG Uygulaması Hangi Cihazlar için ve Nerede Geçerli?

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple’ın yeni akıllı saat modelinde nasıl değişiklikler sunulduğunu detaylı şekilde ele aldık. Daha önce paylaştığımız inceleme yazımızda da Apple Watch 4 modelinde en çok dikkat çeken ve yeni modelin fark yaratan özelliği olarak ise EKG sisteminde söz etmiştik. Apple Watch 3, 2 ve hatta ilk nesilde bile kalp ritmi ve sağlık uygulamaları konusunda bir adım atılmış olsa da bu konuda gerçek anlamda başarı Apple Watch 4 modelinde yer alan EKG sistemiyle geldi.

Çok kısa bir süre önce yayınlanan yeni güncellemeyle beraber saatin özelliği de açık konuma getirildi. Her ne kadar şu an için sadece ABD genelinde kullanılıyor ve ülkemiz için geçerli olmadığı söyleniyor olsa da söz konusu özelliğin yakın zamanda diğer bölgeler için de yayılmasını bekliyoruz. Bu yazımızda da Apple Watch 4 EKG özelliği hakkında merak edilen sorulara cevap aramaya çalışacağız.

EKG Uygulaması Hangi Cihazlar için ve Nerede Geçerli?​

EKG uygulamasını kullanmak için kullanıcıların mutlaka watchOS 5.1.2 güncellemesine sahip olması gerekiyor. Yeni güncellemeden önce söz konusu özellik kullanılabilir değildi. Bunun dışında tabii ki bir Apple Watch 4 akıllı saatine ihtiyacınız var.

Ayrıca yeni özelliği kullanmak için mutlaka son sürüm iOS 12 kullanıcısı olmanız gerekiyor. Apple’ın şu an için bu özelliği sadece ABD genelinde sunduğunu da bir kez daha hatırlatalım. Fakat zamanla destek verilen bölgeler genişletilecektir.

Düzensiz Ritim Bildirimleri

Devam etmeden önce kısa bir detay ile araya girelim. watchOS 5.1.2 güncellemesi sonrasında düzensiz ritim bildirimi sistemi de devreye girdi. Bu sistem için illaki Apple Watch 4 akıllı saatlerine de gerek yok. Apple Watch 1 modelinden bu yana tüm modeller ve tüm bölgelerde bu özellik kullanılabilir oldu. Dip not olarak bu özelliği de kullanabileceğinizi eklemiş olalım.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler