Web Analytics

Apple Watch Pil Sağlığı Sistemi

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell

Apple Watch Pil Sağlığı Neler Sağlayacak?​

Yeni özellikle akıllı saatinizin ayarlar menüsüne pil alanı eklenecek ve bu pil alanı içerisinde pil sağlığı olacak.

Pil sağlığına girdiğiniz zaman, kimyasal yaşlanma hakkında bilgi alacaksınız. Adı üzerinde pil sağlığının durumun ne olduğu yüzde olarak verilecek. Eğer akıllı saatinizin pili kimyasal yaşlanmaya uğramışsa, o zaman kimyasal yaşlanma derecesine göre akıllı saatinizin piline bir skor veriliyor.

Mesela saatiniz pili çok yıpranmış ve sağlık kısmında %50 göstergesini görüyorsunuz. O zaman şunu anlayacaksınız ki sizin pilini eskimiş ve saatinizin şarj dayanma süresi düşmüştür. Zamanla, daha doğrusu hızla saatinizin pil dayanma süresi düşecek ve pil yaşlanmaya devam edecektir.

Burada yer alan uyarı ile saatinizin en azından pil açısından ne zaman servise göndermeniz gerektiğini anlarsınız. Eğer yüzde değeri %90-100 arasında ise bu durumda da pil sağlığının yüksek olduğunu anlayacaksınız.


Yine aynı menü üzerinden pil sağlığınızı arttırmak için pil şarjı özelliğini de açabileceksiniz. Bu özellik akıllı saatinizin pilinin uzun süre sağlığını korumaya yardımcı olacak.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst