Web Analytics

Apple Watch SE Fiyatları Nasıl Değişti?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple Watch SE geçtiğimiz sene tanıtılan uygun fiyatlı bir Apple Watch akıllı saat modeli olarak öne çıkmıştı. Uygun fiyatlı olması serinin en büyük avantajı olarak gösterilmişti ve o dönem Apple Watch 6 akıllı saat modeliyle beraber satışta olan iddialı bir seriydi.

Hatta söz konusu akıllı saatin 6 serisinden daha çok satacağı bile düşünüldü. Nitekim satış rakamlarının da o seviyede devam ettiğini gördük. Uygun fiyatlı akıllı saat, 7 serisinin tanıtımı sonrasında da satışta kaldı. Apple Watch 7 akıllı saatlerinden sonra 6.seri satıştan çekilmişti ama dediğimiz gibi SE serisinin satışları devam etti.

Merak edilen bu süreçte söz konusu akıllı saat modeli için fiyatların nasıl değiştiği. İlk tanıtıldığı zaman saat ne kadar fiyatla satılıyordu ve şimdi ne kadar fiyatla satılıyor? Bu sorunun cevabına bakacağız.

Apple Watch SE için Son Satış Fiyatları​

Yeni akıllı saat tanıtıldığı ilk zaman fiyatları 40 mm kasa boyutunun kullanıldığı model için 2.699 TL olarak açıklanmıştı. Apple’ın fiyat politikasına göre SE serisinin uygun fiyatlı olduğunu buradan anlamıştık.


40 mm kasa boyutu değil de 44 mm kasa boyutunun fiyatı da 2.949 TL olarak açıklanmıştı. Dediğimiz gibi o dönemde 3.seri akıllı saat ile denk fiyatların geldiğini görmüştük.

Bu fiyatların 7.seri tanıtıldıktan sonra nasıl değiştiğine de bakalım. Apple’ın resmi sitesini kontrol ettiğimiz zaman, Apple Watch SE fiyatlarında da bir artık görüyoruz.

9 Kasım 2021 tarihinde baktığımızda;

  • 40 mm kasa boyutunun sunulduğu seri 3.099 TL satış fiyatına sahip.
  • 44 mm kasa boyutunun sunulduğu seri 3.399 TL satış fiyatına sahip.
Bunlar Apple’ın kendi sitesinde yer alan satış fiyatları olarak gözüküyor. Yine e-ticaret sitelerinde çeşitli kampanyalar vardır. İndirimler karşınıza çıkabilir ve bu fiyatlar biraz daha düşük bir seviyeye de gelebilir.


Artık onun için kampanyaları takip etmek gerekiyor. Apple’ın kendi sitesinde fiyat artışı 1 senede bu şekilde yansımış durumda.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst