Web Analytics

Apple Watch Series 5 Özellikleri Neler?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell

Apple Watch Series 5 Özellikler​

Yeni akıllı saat modelinin işlevsel olan özelliklerinden de söz edelim. Bu modelde çok şaşırtıcı artılar yok ancak zaten Apple Watch Series 4 modeli yeteri kadar başarılı bir akıllı saat modeli olmuştu.

Kalp Atış Hızı Kontrolü: Apple Watch Series 5 akıllı saat modelinin en başarılı özelliklerinin başında kalp atış hızı izleme özelliği geliyor. Kalbinizin performansını gün boyunca takip eden akıllı saat, dilediğiniz an kalp ritminizi kontrol etmenize izin veriyor.

Hatta kalp atış hızınız anormal bir şekilde arttığı zaman ya da tersi olarak anormal bir şekilde yavaşladığı zaman saat sizi uyarıyor. Bunun için özel bir uygulamaya sahip olan akıllı saat, bu uygulama üzerinden anlık olarak kalp ritminizi kontrol etmenizi de sağlamakta.

Ses Seviyesi Kontrolü: Apple Watch Series 5 içerisinde yer alan ses sensörleri, sürekli olarak çevredeki sesleri ölçüyor. Yüksek sesli bir ortama girdiğiniz zaman, saat bu ortamdan ayrılmanız gerektiği konusunda sizi uyarıyor. Saatin evrensel verilere göre gürültü uyarısı yaptığını da ekleyelim.

Nefes Kontrol Özelliği: Nefes uygulaması üzerinden, nefes egzersizleri yapmanıza izin veren akıllı saat, nefes egzersizleriyle rahatlamanıza ve nefesinizi düzene bindirmenize yardımcı oluyor. İsterseniz nefes uygulamasını saatinizin kadranına ekleyerek istediğiniz an ulaşmanız da mümkün.

Düşme Algılama: Geçen sene tanıtılan akıllı saat modelinde olduğu gibi bu modelde de acil düşme uyarısı bulunuyor. Sert bir şekilde düştüğünüzü algılayan akıllı saat, düşme sonrasında 60 saniye kadar tepki vermezseniz doğrudan acil durum numaralarına çağrı gönderiyor. Aramanın ardından, daha önceden belirlediğiniz acil durum kişilerinize konum gönderiliyor.

Acil SOS: Ülkemizde de kullanılmaya başlayan Acil SOS özelliği, yardım için arama yapamayacak durumda olduğunuz zaman en büyük yardımcınız oluyor. Acil durumlarda doğrudan 112’yi aramanız sağlanıyor.

Aktif Antrenman Takibi: Her Apple Watch modelinde olduğu gibi Apple Watch Series 5 akıllı saat modelinde de başarılı bir aktivite takibi sistemi var. Saat; yoga, yüzme, yürüme, bisiklet, yüksek yoğunluklu antrenman gibi tüm aktiviteleri algılayabiliyor. Ayrıca akıllı saat içerisinde tekerlekli sandalye kullananlar için özel olarak sunulmuş olan iki adet antrenman programı bulunuyor.

Detaylı Bilgilendirme Ekranı: Yeni arayüzler antrenmanlar için de özelleştirilmiş durumda. Artık aktivitelerinizi kolayca ana ekran üzerinden takip edebiliyorsunuz. Bunun için gelişmiş arayüzleri kullanmak mümkün.

Yüzme Ölçümü: Yukarıda söz ettik ancak Apple Watch Series 5 akıllı saatlerinin yüzme takip uygulamasının da oldukça başarılı olduğunu ekleyelim. Yüzme takibi için saatin 50 metreye kadar suya dayanıklı olarak tasarlandığı görülüyor. İster havuzda isterseniz de açık denizde yüzme antrenmanı yapabiliyorsunuz. Açık denizde yapılan antrenmanlar için GPS harita takibi özelliği de bulunuyor.


Hedef ve Tempo Uyarıları: Saat her zaman için daha iyi antrenman yapmanız için bir sizi bir adım ötesi için uyarıyor. Tempo hatırlatıcı ile saat hedeflerinizin sürekli bir adım ötesine çıkmanızı sağlıyor.

Yükseklik Ölçümü: Apple Watch yükseklik ölçümü de yapabiliyor. Yükseklik ölçümü özelliği sayesinde, saat dağcılık ve tırmanmayı da bir aktivite olarak algılıyor ve olduğunuz yükseklik konusunda bilgi verebiliyor.

Ekipmanlarla Eşleştirme: Tek bir dokunuşla beraber akıllı saatinizin spor ekipmanlarınız ile eşleşmesi mümkün. Özel ekipmanlarla eşleşebilen akıllı saat, böylece aktivitelerde daha detaylı veriler elde etmenizi sağlıyor.

Apple Music Desteği: Akıllı saatinizin artık Apple Music uygulamasını da öne çıkardığını söylemek gerekiyor. Apple Music uygulamasını doğrudan akıllı saatinizle beraber kullanabiliyorsunuz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst