Web Analytics

iPad Suya Düştü Ne Yapabilirim?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Akıllı telefon, tablet ve bilgisayar gibi cihazlar gün geçtikte daha iyi özelliklere kavuşuyor. Elektronik cihazların en çok aranan özellikleri arasında ise su geçirmezlik ilk sıralarda yer alıyor. Cihazların su geçirmezlik dereceleri yükseldikçe, suya düşme veya su dökülmesi gibi kazalar daha az sorun teşkil ediyor. Ancak, iPad gibi henüz tam olarak su geçirmez olmayan bir cihaza sahipseniz, suya düşme durumlarında neler yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

Bu makalede, iPad suya düştü sorunu yaşayan okuyucularımızın yapması gerekenlerle ilgili bazı ipuçlarına yer verdik.

iPad Suya Düştü Ne Yapmalıyım?

iPad’iniz suya düştüyse, olası su hasarını tamamen engelleyecek bir yöntem yok. Ancak deneyebileceğiniz birkaç şey var.

Elle Kurulayın


Öncelikle iPad’inizi sudan çıkarın ve temiz bir bezle olabildiğince kurulayın.

  1. Cihazınızı olabildiğince çabuk sudan çıkarın.
  2. Cihazı kapatın ve kullanmayı denemeyin.
  3. Varsa kılıfını çıkartın.
  4. SIM kartı çıkartın.
  5. Cihaza temas eden su miktarını azaltmak için mümkün olduğu kadar sallamaya, üflemeye veya emmeye çalışın.
  6. Cihazı bulabildiğiniz en emici bezle silin ve tamamen kuruttuğunuzdan emin olun.
  7. Garanti konusunda endişeniz yoksa, iPad’inizi daha iyi bir şekilde kurutmak için açabilirsiniz.
  8. Daha sonra iyice kuruması için en az üç gün boyunca bekleyin.
Su Temasını Kontrol Edin

iPad’inizin SIM kart yuvasında su teması göstergesi vardır. Cihaz çok fazla su ile temas ettiğinde, göstergenin rengi beyazdan kırmızıya döner. Göstergenin rengini kontrol etmek için bir el feneri ile ilgili yuvaya bakın. Kırmızı renk görmüyorsanız ve cihazınız garanti kapsamındaysa biraz rahatlayabilirsiniz. Çünkü Apple böyle durumlarda cihazda su hasarı tespit edemezse, cihazı ücretsiz onarma veya değiştirmeyi kabul ediyor. Ancak cihazınızda su hasarı göstergesinin algılayamadığı olan diğer bileşenlerde su teması olabilir. Bu durumda cihazınız garanti kapsamına girmeyecektir.

Gösterge kırmızı olsa bile, en üç gün bekledikten sonra iPad’inizi açmayı deneyin. Çalışıyorsa sıkıntı yok. Ancak cihaz çalışmıyorsa, Applet yetkili servisine götürün ve cihazınızın garanti kapsamında onarılmasını veya değiştirilmesini talep edin. Servis cihazınızın suyla temas ettiğini ve garanti kapsamında onarılamayacağını belirtirse, minimum 800-900 TL gibi bir onarım ücreti çıkartabilir. Su hasarı onarım ücreti iPad’inizin modeline göre değişiklik gösterecektir.

NOT: iPad’lerde su teması göstergesi yalnızca orijinal iPad’te mevcuttur. İkinci nesilden itibaren bu gösterge cihazdan kaldırıldı. Dolayısıyla suya düşme durumunda yukarıdaki işlemleri uygulayıp, birkaç gün bekleyin ve kullanmayı deneyin.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst