Web Analytics

iphone 13 pro max ı çift nano simkartlı yapmak

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.
merhaba,
iphone ler fabrikasyon olarak (çin ana karası, hong kong gibi yerlerde) çift nano simkart lı olarak üretilip satılmaktadır. normal olarak da iphone ler yazılım yönünden çift nano simkartı destekliyor. sadece çin dışındaki diğer ülkelere donanım olarak tek simkart tepsili olarak gönderiliyor.
bir youtube videosunda izlemiştim, iphone nin içi açılıyor (linki aşağıda) içindeki tek simkart destekleyen simkart tepsisi ve yuvası çıkartılıp, bunun yerine "çift nano simkartı destekleyen" simkart tepsisi ve yuvasını yerleştiriyor. cihazı yeniden başlattığında önceden tek nano simkartlı olan cihaz şimdi çift nano simkartlı olarak çalışmaya başlıyor. (ilave olarak da e-sim özelliği de var, bu işlemden sonra 3 simli oluyor cihaz)
Yukarıda belirttiğim işlem fiziki olarak yapılıyor, ama benim asıl merak ettiğim şey şu ; Fabrika da tek imei numarası atanmış cihaza, sonra dan ikinci simkart yuvası takılıp cihazı çalıştırıldığında ikinci simkart da aktif oluyor ama bu hattın kullandığı imei nereden alınıyor?

Örnek : iphone 12 pro max 1 nano simkart + 1 e-sim li olarak fabrikadan 2 simkartlı ve 2 imei numaralı çıkıyor. bu cihaza sonradan çift simkart destekleyen simkart tepsisi ve yuvası takıldığında 2 nano simkart + 1 e-simkart lı oluyor. ikinci nano simkart yuvasına takılan hat için imei numarası nasıl oluşturuluyor?

Medya dosyalarını sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.

Çözüm
Slot başına oluşturulan IMEI numaraları oluyor. Sen fabrikasyon çıkışlı halini sen sonradan bir modifikasyon ile hat sayısını arttırırsan oraya IMEI numarası oluşturamıyorsun. Mevcut IMEI ile açılışını yapman gerekiyor.
1 cihazın 1 imei numarası olur, sim kart 1 ya da 1 den fazla olabilir. Her simkartın kendine özgü imei numarası olmaz. Ben oyle biliyorum.

IMEI numarası nedir?​

IMEI numarası, 2004’den beri AA-BBBBBB-CCCCCC-D biçiminde gözüküyor ve A ve B harfleri, tür bölüştürme kodunu (TAC) temsil ediyor. C harfi cep telefonuna ait eşsiz bir seri numarayı temsil ediyor. Bu numara üretici tarafından belirleniyor. D harfi tüm haneleri doğrulayan bir kontrol toplamını ifade ediyor.

IMEI kodu, SIM karttan bağımsız olduğundan SIM kartı değiştirmekle kodun değişmesi mümkün olmuyor.

Kısaca IMEI ile SIM kartının bir alakası yok. Cihazla alakalı.

arkadaşlar
örnek : 354xxxxxxxxxxx şeklinde giden 15 haneli olan imei numarası var, benim bahsettiğim soru bunun ile ilgiliydi.

çift hatlı telefonlarda by numaralardan 2 tane var, 3 hatlı olanlarda 3 tane ve birbirinden farklı...

Slot başına oluşturulan IMEI numaraları oluyor. Sen fabrikasyon çıkışlı halini sen sonradan bir modifikasyon ile hat sayısını arttırırsan oraya IMEI numarası oluşturamıyorsun. Mevcut IMEI ile açılışını yapman gerekiyor.

Çözüm
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler