Web Analytics

iPhone AirDrop Üzerinden Paylaşım Nasıl Yapılır?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Birisine dosya göndermek için:

  1. Paylaşmak istediğiniz içeriğin bulunduğu uygulamayı açın. Örneğin , telefonda kayıtlı resim veya videoları paylaşmak için Fotoğraflar uygulamasını açın.
  2. AirDrop üzerinden paylaşmak istediğiniz dosyaya yeni bir pencerede açmak için dokunun.
  3. İşlem simgesine dokunun (içinden ok bulunan bir dikdörtgen gibi görünür).
  4. Gelen AirDrop yardımı ile paylaşımı bölümünde, dosyayı paylaşmak istediğiniz cihazı veya kişinin adına dokunun. Yakındaki AirDrop özellikli cihazların dosya almaya uygun simgeleri görüntülenir.

İçeriği AirDrop üzerinden gönderdikten sonra, diğer kullanıcının aktarımı kabul etmesini veya reddetmesini bekleyin. Dosya gönderilirken Bekleyen bir mesaj, aktarım sırasında bir Gönderme mesajı görüntülenir ve dosya kabul edildikten ve teslim edildikten sonra bir Gönderilmiş mesaj görüntülenir. Diğer kullanıcı AirDrop isteğinizi reddederse, bunun yerine kırmızı bir Reddedildi mesajı görünür.

AirDrop Transferi Nasıl Kabul Edilir veya Reddedilir​

Birisi size AirDrop üzerinden veri gönderdiğinde, telefon ekranınızda içeriğin önizlemesini içeren bir pencere görüntülenir. İki seçeneğiniz vardır: Kabul Et veya Reddet.

Kabul et
seçeneğine dokunursanız , dosya cihazınıza kaydedilir ve uygun uygulamada açılır. Örneğin, görüntülerin AirDrop üzerinden aktarılmasını kabul etmek fotoğrafları telefonunuza kaydeder ve fotoğrafları Fotoğraflar uygulamasında açar.

Reddet’e dokunursanız aktarım iptal edilir ve diğer kullanıcıya isteği reddettiğiniz bildirilir.

Hangi Uygulamalar AirDrop’u Destekler​

iOS ile birlikte gelen önceden yüklenmiş uygulamaların çoğu Fotoğraflar, Notlar, Safari, Kişiler ve Haritalar dahil AirDrop ile çalışır. Fotoğrafları, videoları, web sitelerini, adres defteri girişlerini, metin dosyalarını ve daha fazlasını paylaşabilirsiniz.

Bazı üçüncü taraf uygulamaları AirDrop’u destekler. Ancak, uygulamalarına AirDrop desteği eklemek geliştiricilere kalmıştır, bu nedenle App Store’dan indirdiğiniz her şey AirDrop ile çalışmaz.

AirDrop Gereksinimleri​

Mac ve Apple mobil cihazları arasında paylaşma gereksinimleri şunlardır:

  • iOS 7 veya sonraki bir sürümü yüklü bir iPhone, iPod Touch veya iPad.
  • 2012 ortası Mac Pro hariç, uyumlu olmayan, OS X Yosemite (10.0) veya daha yüksek bir sürüme sahip bir Mac
  • AirDrop uyumlu bir cihaza sahip başka bir iOS veya Mac kullanıcısı.
  • Hem gönderen hem de alıcı cihazlarda Bluetooth ve Wi-Fi açık.
  • İki Mac bilgisayarı arasında dosya paylaştığınızda, her iki bilgisayar da 2012’den daha eski olabilir, ancak OS X Yosemite veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyor olmalıdırlar.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst